Yandex Metrica

Sitede Ara

TOKİ'den büyük fırsat: Ayda 4 bin lira ödemeyle 3+1 konut sahibi olabilirsiniz!

TOKİ'den büyük fırsat: Ayda 4 bin lira ödemeyle 3+1 konut sahibi olabilirsiniz!

TOKİ'den konut sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Ayda 4 bin TL ödeyerek 3+1 konut sahibi olunabilecek. İşte detaylar...

Genel

04.04.2024, 07:04

TOKİ'den konut sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Ayda 4 bin TL ödeyerek 3+1 konut sahibi olunabilecek. İşte detaylar...

Ev sahibi olmak isteyenlere TOKİ'den son dakika duyurusu geldi. Yapılan duyuruya göre eylül ayı itibarıyla yakın zamanda "Aksaray, İzmir, Antalya, Diyarbakır, Bilecik, Kocaeli, Manisa, Ankara, Ordu, Nevşehir, Adana, İstanbul, Denizli, Kütahya, Ordu, Bolu, Muğla, Çorum, Nevşehir, Aydın, Edirne, Erzincan, Kayseri, Mersin, Karabük, Konya, Yozgat, Kastamonu, Trabzon, Kırklareli, Şanlıurfa, Isparta" illerinde konut yapımlarına başlanacak.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İşte 3+1 konut sahibi olabilmek için gereken şartlar:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 21.000.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 21.000.-TL olması gerekmektedir.)

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading