THY'den Suudi Arabistan açıklaması: Seyahat yasağı kaldırıldı

Türk Hava Yolları (THY), koronavirüs tedbirleri kapsamında Suudi Arabistan tarafından Türkiye'ye uygulanan seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Genel 23.06.2022, 23:35 24.06.2022, 00:04
Abone ol
THY'den Suudi Arabistan açıklaması: Seyahat yasağı kaldırıldı

Konuyla ilgili olarak THY sosyal medya hesabından yapılan duyuruda şu ifadellere yer verildi:

"Suudi Arabistan Vatandaşı Yolcularımızın Dikkatine; Suudi Arabistan Sivil Havacılık Otoritesinin yayınladığı genelgeye göre, Covid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye'ye uygulanan seyahat yasağı 20.06.2022 tarihi itibarıyla kaldırılmıştır. Suudi Arabistan vatandaşları Türkiye ve Türkiye üzerinden diğer uçuş noktalarına seyahat edebileceklerdir. Ek olarak, seyahat edeceğiniz ülkeye giriş koşulları için devam eden bağlantıyı ve en güncel bilgi için ilgili ülkenin Dışişleri Bakanlığı ya da büyükelçiliklerinden yapılan duyuruları kontrol etmenizi rica ederiz."

PRENS SELMAN'IN TÜRKİYE ZİYARETİ

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman resmi ziyaret kapsamında dün Ankara'ya gelmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı resmi törenle karşılamıştı. 

Görüşmenin ardından ortak bildiri yayımlandı. Birçok alanda ikili işbirliğinin derinleştirilmesinde mutabık kalındığı vurgulanırken, iki ülke ilişkilerinin 'mükemmel' olduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!