banner2

Thodex davasında kritik gelişme! Kırmızı bülten kararının ...

Thodex davasında Faruk Fatih Özer hakkındaki kırmızı bülten kararı devam ediyor.

Genel 23.09.2022, 17:29
Abone ol
Thodex davasında kritik gelişme! Kırmızı bülten kararının ...

Kripto para borsası ‘Thodex’ davası çerçevesinde yurt dışında tutuklanan Faruk Fatih Özer'in de aralarında bulunduğu 21 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, Faruk Fatih Özer hakkındaki kırmızı bülten kararının devamına hükmetti.

21 SANIK 40 BİN 564'ER YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEBİYLE YARGILANIYOR

Thodex isimli kripto para borsası üzerinden binlerce kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle sistemin kurucusu olan ve yurtdışında tutuklanan Faruk Fatih Özer'in de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 21 sanığın, “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma ve Yönetme”, “Örgüte Üye Olma”, “Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık”, “Tacir veya Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı ve Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama” suçlarından 40 bin 564'er yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına devam edildi.

MÜŞTEKİLER: ZARARIMIZ GİDERİLSİN 

Duruşmada dinlenen müştekilerden F.Ö., “Sisteme 70 bin lira yatırdım. Zararım karşılanmadı. Karşılanmasını istiyorum. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi. Müşteki O.U., “100 bin dolar yatırdım. Zararımın giderilmesi talebim vardır” diye konuştu. Diğer müştekiler de sisteme para yatırdıklarını söyleyerek zararlarının giderilmesini istedi.

KIRMIZI BÜLTEN KARARININ DEVAMINA HÜKMEDİLDİ

Faruk Fatih Özer’in ağabeyi tutuklu sanık Güven Özer de, şirketle bir bağının olmadığını söyleyerek, “Hiçbirimizin suçu olduğuna inanmıyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutukluk sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Faruk Fatih Özer hakkındaki kırmızı bülten kararının devamına ve infazının beklenmesine hükmeden mahkeme, duruşmayı 16 Aralık’a ertelendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!