banner2

Terörist Şafak Duran İBB'de işe girdi İçişleri isyan etti: Basın da siyaset de kör

11 aydır İBB'de görev yapan Şafak Duran'ın PKK kamplarında kaleşnikoflu pozları ortaya çıkınca 30 yaşındaki terörist gözaltına alındı. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Muhterem İnce, dağ kadrosunun İBB'de işe girmesine isyan etti.

Genel 28.04.2022, 14:30 28.04.2022, 15:52
Abone ol

CHP'li İBB'ye Sosyal Hizmet Uzmanı olarak işe alınan 11 aydır görevine devam eden PKK'nın kamplarında eğitim görmüş terörist Şafak Duran polis tarafından dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasında gözaltına alındı. 

SİLAHLA ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

30 yaşındaki Şafak Duran'ın 2016 yılında Şırnak'ta PKK/KCK terör örgütü üyelerinden elde edilen dokümanlarda kırsal alanda elinde uzun namlulu silahla çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. PKK/KCK'nın dağ kadrosunda yer aldığı ve illegal eylemlere katıldığına dair kayıtları olan örgüt mensubunun 11 ay önce İBB'de işe alındığı belirlendi.

''SANKİ BU TERÖRİST İBB'DE YAKALANMADI''

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, konuyla ilgili Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "İBB'ye Sosyal Hizmet Uzmanı olarak işe alınan PKK'nın kamplarında eğitim görmüş terörist Şafak Duran polis tarafından İBB binasında gözaltına alındı. Ama ne acıdır ki basın da siyaset de köre, sağıra yattı. Malum medya hiç görmedi. Sanki bu terörist İBB'de yakalanmadı" ifadelerini kullandı.

''NE DE OLSA EKMEK KAPISI''

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ise gözaltı sonrası Şafak D.'nin fotoğrafını kullanarak yaptığı paylaşımda 'fondaş medya' ifadesini kullanarak "Sıradan bir gün, sıradan haberler… PKK terör örgütü eğitim sonu 'yemin töreninde' elinde 'gururla' örgüt kimliği ve kalaşnikofuyla fotoğrafı ortaya çıkan bir teröristin İBB çalışanı olabilmesi kadar sıradan…Ne de olsa ekmek kapısı" diye yazdı.

'İBB'Yİ ZAN ALTINDA BIRAKMAYIN' DEMİŞLERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İBB'de terör iltisaklı kişilerin çalıştığını açıklamasının ardından İBB Başkanı İmamoğlu, "İBB'de, çeşitli terör örgütlerine mensup 557 kişi çalışıyor. Bak bak bak! 557 terör örgütü. Yani 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakıyor" açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!