banner2

Terör saldırısı hazırlığındaki DEAŞ’lı terörist yakalandı

MİT ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  Adana’da terör örgütü DEAŞ üyesi bir kişiyi terör saldırısı hazırlığı yaptığı sırada yakaladı.

Genel 05.08.2021, 11:47
Abone ol
Terör saldırısı hazırlığındaki DEAŞ’lı terörist yakalandı

Silahlı ve bombalı terör saldırısı hazırlığı yaptığı gerekçesiyle tutuklanan İrfan Çamgöz’ün, kendi bölgesinde hücre tipi bir yapılanma oluşturup, sansasyonel terör saldırıları için başta bomba, bomba yüklü araç ve tek kişilik bıçaklı saldırıları organize ettiği anlaşıldı.

BOMBALI TERÖR SALDIRI İÇİN TALİMAT BEKLİYORDU

MİT ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ adına Suriye’deki çatışma bölgelerine eleman temini faaliyetinde bulunduğu gerekçesiyle 2015 yılında tutuklanıp, cezası tamamlandıktan sonra 2019’da tahliye olan İrfan Çamgöz’ün terör örgütüne üye bulma faaliyetine devam ettiği tespit edildi.

TEM ekipleri, terör örgütü DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri Mahmut Özden’in tutuklanmasından sonra ‘Kiremithane’ grubundan ayrıldığı öğrenilen 'Ebu-Ahmet' kod adlı İrfan Çamgöz’ü takip etmeye başladı. Bir ayı bulan takip süreciyle beraber Çamgöz’ün, silahlı ve bombalı saldrı hazırlığında olduğu anlaşıldı. 6 Temmu sabahı harekete geçen polis, Çamgöz'ü eşi ve çocuklarıyla birlikte Çukurova'daki Kabasakal Mezarlığı’na giderken araçtan indirip, etkisiz hale getirdü.  Çamgöz, gözaltına alınırken evinde yapılan aramalar sonucunda bazı dijital dokümanlar bulundu.

‘TALİMAT VERİN, EYLEME GEÇELİM’

Emniyete götürülen teröristin cep telefonunda yapılan incelemede terör örgütünün üst düzey yöneticileriyle irtibatta olduğu tespit edildi. Örgütün sözde Türkiye sorumlusuna ulaşmaya çalıştığı öğrenilen İrfan Çamgöz’ün örgüt yöneticilerine, “Birçok kardeşim benimle birlikte çalışma yürütüyor. Bize talimat verin, belirlenen noktalarda eyleme geçelim” dediği bildirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Çamgöz, tutuklandı.

Terörist Çamgöz'ün ayrıca eli kanlı terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı olan ‘PYD/YPG’ tarafından ülkede esir tutulan DEAŞ’lı kadın teröristlerin salınması için Adana’da para topladığı da öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!