banner2

Terör saldırısı hazırlığındaki DEAŞ'lı terörist yakalandı

MİT ve Adana Emniyet Müdürlüğü'nün Adana'da yaptığı operasyonda terör örgütü DEAŞ üyesi bir terörist mezarlıkta yakalandı. 

Genel 06.07.2021, 11:01 06.07.2021, 13:54
Abone ol

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine MİT tarafından paylaşılan bildrime göre Ebu Ahmed kod isinli İrfan Ç. (41) bombalı terör saldırısı hazırlığındaydı. Ekipler tarafından yakın takibe alınan İrfan Ç.'nin DEAŞ'ın sözde Türkiyecemiri olan Mahmut Özden'in yakalanmasının ardından terör örgütünün grubunu toparlamaya çalışan isim olduğu, DEAŞ'ın Suriye'deki sorumlusuyla görüştüğü ve terör saldırısı hazırlığında olduğu anlaşıldı.

TERÖR SALDIRISI HAZIRLIĞINDAYDI

Ekipler, terörist İrfan Ç.'yi merkez Çukurova ilçesinde, Kabasakal Mezarlığı'nda yakaladı. Teröristin yakalanma anı ise saniye saniye görüntülendi. 

Operasyonu düzenleyen ekiplerce terörist İrfan Ç.'nin evinde yapılan aramalarda terör örgütüne dair çok sayıda örgütsel döküman ele geçirilirken, cep telefonunda yapılan incelemeler sonucunda ise DEAŞ'ın üst düzey mensuplarıyla yapılan yazışmalarda İrfan Ç.'nin saldırı için talimat beklediği öğrenildi.

2015 yılında terör örgütü DEAŞ'a üye temin etmekten tutuklanarak cezaevine konulan İrfan Ç.'nin cezaevinden 2019 yılında çıktığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!