Yandex Metrica

Sitede Ara

TBMM'de bir ilk: Facebook, Dijital Mecralar Komisyonuna sunum yapacak

TBMM'de bir ilk: Facebook, Dijital Mecralar Komisyonuna sunum yapacak

4 Kasım'da bir Facebook temsilcisinin Türkiye'ye gelerek, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sunum yapacağını açıklayan Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, bu mecraların yalan haberin yayılmasındaki rolüne dikkat çekti.

Genel

04.02.2024, 01:14

Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, 4 Kasım'da bir Facebook temsilcisinin Türkiye'ye gelerek, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sunum yapacağını açıkladı.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

TBMM'DE İLK OLACAK

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'ye gelecek olan Facebook temsilcisinin ilk kez sunum yapacağını belirtti.

Hüseyin Yayman, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, "4 Kasım’da ilk defa Facebook’un temsilcisi Türkiye’ye gelecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sunum yapacak. Sırada Twitter’ın temsilcisini çağıracağız” ifadelerini kullandmıştı.

Sosyal ağların Türkiye'de temsilcilik açmalarının son derece önemli olduğunu hatırlatan Yayman, bunun Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kazanımı olduğunu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çok çok önemli bir adımı olarak gördüklerini vurguladı. "Evet ama yetmez" dediklerini belirten Yayman, temsilciliklerin kağıt üstünde kalmasının, burada temsilcilerin fiziken olmamalarının, personelinin olmamasının çok ciddi bir problem haline geldiğini ve Türkiye yalan haber üretiminde birinci sırada olduğunu dile getirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading