DOLAR
13.78 0.85
EURO
15.58 0.48
ALTIN
783.62 0.91
BIST
1,909.06 1.54

Soylu'dan Interpol'e tepki: Kırmızı bülten taleplerimizi kabul etmiyor

Interpol 89. Genel Kurul Toplantısı'nın açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'FETÖ olayından sonra maalesef Interpol bizim kırmızı bülten taleplerimizi kabul etmiyor. Tüm başvurularımızı reddetti. Bunun uluslararası bir tavır olduğunu tahmin etmek tabii ki güç değil.' dedi.

Genel 23.11.2021, 15:40
Soylu'dan Interpol'e tepki: Kırmızı bülten taleplerimizi kabul etmiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) 89. Genel Kurul Toplantısı'nın açılışında, toplantının Interpol'e, suç ve suçluyla mücadeleye güç katmasını diledi.  

Türkiye'nin 40 yıldır mücadele ettiği terör örgütü PKK nedeniyle 40 bin can kaybı olduğunu, bir diğer küresel terör örgütü DEAŞ'ın Suriye ve Irak'ın devlet düzenini kısa sürede sarstığını, PKK ile oluşturulan istikrarsızlığın göç tetiklediğini bunun da dünya demografisini etkilediğini kaydeden Soylu, FETÖ'nün de Türkiye'de silahlı darbe yapmaya kalktığını anlattı.

Süleyman Soylu, bir gazetecinin, suçluların iadesiyle ilgili çalışma olup olmayacağını sorması üzerine, bu konuda yapılacak birebir görüşmelere de değinerek, şu ifadeleri kullandı, "Özellikle FETÖ olayından sonra maalesef Interpol bizim kırmızı bülten taleplerimizi kabul etmiyor. Tüm başvurularımızı reddetti. Bunun uluslararası bir tavır olduğunu tahmin etmek tabii ki güç değil. Bu toplantıyı da fırsat bilerek birçok ikili görüşmemiz var, hem sayın başkan hem genel sekreter hem de diğer delegeler ve diğer ülkelerin bakanları nezdinde. Bu girişimlerimizi burada tekrar hatırlatıyor ve nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığımızı, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı tehlikenin sadece kendisine ait bir tehlike olmadığını, FETÖ'nün sadece bir terör örgütü olmadığını, aynı zamanda bir istihbarat örgütü olduğunu burada ifade ediyoruz ve inanıyorum ki bir netice alacağız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!