banner2

Son dakika: Hacı olmak isteyen Bill Gates tekrar Türkiye'de

Dünyanın en zengin ilk 5 ismi arasında yer alan, Microsoft'un kurucusu Bill Gates beraberindeki süper yat, lojistik destek gemisi ve helikopteriyle Türkiye'ye geldi.

Genel 22.10.2021, 17:58 22.10.2021, 18:03
Abone ol
Son dakika: Hacı olmak isteyen Bill Gates tekrar Türkiye'de

Dünyanın en popüler yazılımı Microsoft'un kurucu ortağı olan Bill Gates, 'Lana' isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi 'Wayfinder' ile Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. 

DAHA ÖNCE ESKİ EŞİ MELİNDA İLE GELMİŞTİ

Gates, Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen süper yat 'Lana'da bir süre dinlendikten sonra özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryemana Evi'ni ziyaret ederek, yeniden hacı oldu.

Yazlım devi Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'in içinde olduğu, Cayman Adaları bayraklı 'Lana' isimli kiralık süper yat, bugün sabah saatlerinde Kuşadası Körfezi açıklarına demirledi. Denize geçen yıl indirilen ve haftalık kirası 1 milyon 800 bin euro olan 107 metre uzunluk ve 16 metre genişliğe sahip yata, 68,2 metre boyundaki katamaran sınıfı destek gemisi 'Wayfinder' da eşlik etti. 

'Wayfinder'da Gates'in yakın korumaları ile personelin kaldığı öğrenildi. 146 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates, bir süre 'Lana' isimli yatta dinlendikten sonra bugün saat 15.00 sıralarında özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki havaalanına indi. Doğrudan Meryemana Evi'ne giden Gates, kilisede dua edip yeniden hacı oldu. Daha sonra Efes Antik Kenti'ne geçen Gates, yakın korumalarıyla beraber antik kenti gezdi. Milyarder iş insanı, 2005 yılında da Marmaris'te eski eşi Melinda ile 'Leander G' isimli lüks yatında tatil yaparken, Meryemana Evi'ne gelmiş ve ilk kez hacı olmuştu.

Kaynak: DHA
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!