Son dakika! Bakan Dönmez'den İsrail açıklaması! 'Mayıs gibi olabilir'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptığı açıklamada, 'İsrail'e ziyaretle niyetlerimizi ilettik, henüz netleşmedi, mayıs gibi olabilir' ifadelerine yer verdi.

Genel 08.04.2022, 18:30 08.04.2022, 18:44
Abone ol
Son dakika! Bakan Dönmez'den İsrail açıklaması! 'Mayıs gibi olabilir'

Enerji Bakanı Fatih Dönmez ilerleyen günlerde Doğu Akdeniz'den güzel haberler geleceğini ifade etti. 

Dönmez yaptığı açıklamada, 'İsrail'e ziyaretle niyetlerimizi ilettik, henüz netleşmedi, mayıs gibi olabilir' ifadelerine yer verdi. 

Bakan Dönmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Sadece Karadeniz'de değil Doğu Akdeniz'de de doğal gaz ile ilgili önemli gelişmeler olacak önümüzdeki günlerde. Üç yıl önce Yavuz'u uğurlarken bölgedeki projeler için kilit ülkenin Türkiye olduğunu söylemiştir. Türkiye'nin her zaman işbirliğine açık olduğunu bölgenin refah ve huzuru için elini taşın altına koymaktan hiç bir zaman çekinmeyeceğini belirtmiştik. Her zaman görüşmeye, konuşmaya açık olduğumuzu da ifade etmiştik.

BUGÜNE KADAR YAPILAN PROJELER BİZİM REFERANSIMIZ

Bugün geldiğimiz nokta yürüttüğümüz politikaların ne denli doğru, ayakları yere basan ve uzun vadeli olduğunu bir kere daha göstermiş olduk. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz uluslararası projeler bizim referanslarımız. Bu projeler Türkiye'nin güvenilir, stabil ve stratejik bir ortak olduğunu bir kez daha ispat etti. Biz her zaman yapıcı bir tavırla tüm tarafların hak ve menfaatlerini gözeten anlayışla hareket ettik etmeye de devam edeceğiz. 

'DOĞU AKDENİZ'İ ENERJİ ARZ GÜVENLİĞİNİN YENİ ROTASI HALİNE GETİRECEĞİZ'

Bu çerçevede haklarımıza karşılıklı saygı ile Doğu Akdeniz'i de enerji arz güvenliğinin yeni rotası haline getirebiliriz. Doğal gaz kaynak çeşitliliğinin artması ve arz güvenliğinin sağlanması için kaynak ülke ve güzergah seçeneklerinin artmasından yana olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!