Soğuk havalar henüz bitmedi! Meteorolojiden korkutan İstanbul uyarısı! Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna ilişkin yeni raporunu yayınladı. Yurt genelinde sıcak havalar hakimken bazı şehirlere uyarı yapıldı.

Genel 13.05.2022, 18:35
Soğuk havalar henüz bitmedi! Meteorolojiden korkutan İstanbul uyarısı! Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 13 - 19 Mayıs 2022 tarihli hava durumu açıklaması geldi ve şöyle denildi: Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği, hafta sonunda biraz artarak kuzey ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Bugün öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağış beklenen iller şöyle sıralandı: Denizli ve Uşak çevreleri ile Manisa'nın doğusu, Afyonkarahisar ve Burdur

Prof. Dr. Orhan Şen en sıcak günün Cuma olacağını belirtirken, "İstanbul 26 Ankara 24 İzmir 27 Antalya 26 C. Denizli Uşak Van Hakkari civarındaki yerel yağmurun dışında yurtta yağış yok." ifadelerine yer verdi. 

Marmara: Az bulutlu ve açık, güney kesimleri ile öğleden sonra bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Denizli ve Uşak çevreleri ile Manisa'nın doğu, Afyonkarahisar'ın batı ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Denizli ve Uşak çevreleri ile Manisa'nın doğu, Afyonkarahisar'ın batı ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra Eskişehir ve Konya çevrelerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz:Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, bölgenin güneydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!