banner2

Şiddetli yağış ve kavurucu sıcaklar aynı anda geliyor! Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Türkiye'de yeni haftada hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Yarından itibaren Marmara Bölgesi'nde ise bazı bölgelerde şiddetli olmak üzere yağış bekleniyor.

Genel 21.08.2022, 21:00 21.08.2022, 21:22
Abone ol
Şiddetli yağış ve kavurucu sıcaklar aynı anda geliyor! Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Türkiye'nin büyük bölümü kavurucu sıcaklarla yüz yüze gelmek üzere. Tahminlere göre bu hafta için kuzey, iç ve doğu kesimlerinde sıcaklık, mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Güney ve batı kesimlerde ise normal değerlerinde seyredecek.

MARMARA'YA YAĞIŞ GELİYOR

Pazartesiden itibaren yurdun batısında yağış etkili olacak, yağış salı gününden itibaren yer yer kuvvetli görülecek. Uzmanlar salı günü Marmara genelinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların çarşamba perşembe ve cuma günleri ise Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz'de görülmesini bekliyoruz" dedi.

TRAKYA'DA YAĞIŞ ALARMI

Edirne ve Kırklareli çevresinde akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminine göre, önümüzdeki 2 saat boyunca Edirne ve Kırklareli'nin kuzey kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yerel olarak kuvvetli olacak. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul'da yeni haftada yağışlı hava etkili olacak.

Ankara'da ise şehir merkezinde yağış beklenmiyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyrettiği İzmir'de de yağış salı gününden itibaren görülecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!