banner2

SGK tahsis havuzu nedir? B29 emeklilik servisi ne demek? SGK tahsis numarası nasıl öğrenilir?

Emeklilik şartlarını yerine getiren vatandaşlar emeklilik başvurusunda bulunarak başvuruların sonuçlanması için bekliyor. Emekli vatandaşlar SGK sitesinden emeklilik başvurularını takip ederken tahsis havuzunu görenler arama motorlarına tahsis havuzu nedir? Şeklinde araştırmalara başladı. Peki, SGK tahsis havuzu nedir? B29 emeklilik servisi ne demek? SGK tahsis numarası nasıl öğrenilir?

Genel 28.03.2023, 10:40 28.03.2023, 10:49
Abone ol
SGK tahsis havuzu nedir? B29 emeklilik servisi ne demek? SGK tahsis numarası nasıl öğrenilir?

EYT yasasının meclisten geçmesinin arından EYT kapsamında emekli olan vatandaşlar SGK merkezlerine giderek emeklilik başvurusunda bulundu. Başvurularının e-Devlet ya da SGK sitesinden takip edenler “emeklilik SGK tahsis havuzunda” karşılaşmaktadır. Peki, SGK tahsis havuzu nedir? B29 emeklilik servisi ne demek? SGK tahsis numarası nasıl öğrenilir?

SGK TAHSİS HAVUZU NEDİR?

SGK tahsis havuzu vatandaşların emekli olduktan sonra emekli maaşlarının günü gelene kadar bu havuzda birikmesine denir. Bu kapsamda kişiler için tahsis numarası ilk olarak emeklilik zamanında verilir. Size bir tahsis numarası verilecek, tahsis numarası verilmeden önce bu havuzda bekler.

SGK TAHSİS NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Tahsis numarası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emekli maaşı bağlanan kişileri tanımlamak amacıyla kullanılmaktadır. E-Devlet üzerinde sorgulama yapabilmek için sisteme girdikten sonra SGK’nın hizmetleri arasında evrak takibi sorgulaması ile SGK Tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden Sosyal Sigortalar Kurumunun işlemler menüsünü de kullanabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!