Semaver şeklindeki minare tepkilerin odağında! 'İçeride 5 kişi semaver yakabiliyor'

Giresun'un Eynesil ilçesinde inşa edilen Yeşil Cami'nin minaresinin semaver şeklinde yapılması halkın tepkisini çekti. Konuyla ilgili açıklama ise Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu'dan geldi. Tufanoğlu, caminin minaresinin içinde semaver yakılabilecek bir ortam olduğunu belirterek minarenin tasarımını savundu.

Genel 21.06.2022, 15:32 21.06.2022, 15:52
Abone ol

Giresun'un Eynesil ilçesinde temeli 1987 yılında atılan Yeşil Cami, 2012 yılında ibadete açıldı. 

Doğal taşlarla inşa edilen caminin minaresinin her iki yanına kulp ve musluk takılarak 'semavere' benzetildi. 

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ 

Kesme taş kullanılarak 4,5 yılda inşaası tamamlanan semaver kısmı, içinde 5 kişinin içerisinde oturabileceği şekilde tasarlandı. 'Semaver' şeklinde yapılan minare ise vatandaşlar tarafından büyük tepki gördü. 

Sosyal medyada gündem olan minare için 'yok artık' dedirten bir açıklama da Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu'dan geldi. 

İÇERİDE SEMAVER YAKILABİLİYOR 

Tufanoğlu, "4,5 yıl uzun süre ama güzel işler kolay çıkmaz. Semaverin içinde 5 kişilik arkadaş grubunun oturup sohbet edebileceği, semaver yakabileceği bir ortam var. Kamuoyundan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanır. Bizi eleştiren kişilerin eleştirisinden korkup, taviz verecek değiliz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!