banner2

Sel felaketinin ardından Bozkurt'ta hayat normale dönüyor!

Kastamonu Bozkurt'ta yaşanan sel felaketinin ardından yaralar sarılıyor. Vatandaş ve esnaf normal hayatına dönmeye başladı. İlçede yaşanan selde çok sevdiği köpeği Rüzgar'ı kaybeden kadın, jandarmanın arama kurtarma köpeğini görünce duygusal anlar yaşadı.

Genel 05.11.2021, 14:28
Abone ol

Kastamonu'da 11 Ağustos'ta Ezine Çayı'nın taşması neticesinde meydana gelen sel, can kayıplarının yanı sıra, çok sayıda ev ve iş yerinin zarar görmesine sebep oldu. Sel felaketinin yaşandığı bölgede bir yandan yaralar sarılmaya çalışılıyor, bir yandan da kayıp olan 9 kişinin arama çalışmaları sürdürülüyor. İlçenin eski haline getirilmesi için ekiplerin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kent merkezindeki hayatın normale döndürülmesi için sürdürülen çalışmalar kapsamında, riskli ya da oturulmayacak durumdaki binaların yıkımı da devam ediyor.

VATANDAŞLAR NORMAL YAŞAMLARINA DÖNMEYE BAŞLADI

Selden etkilenen vatandaşlar ise, selin izlerinin silinmeye başlaması ile birlikte normal yaşamlarına döndü. Bozkurt'ta perşembe günleri kurulan halk pazarında da hareketlilik yaşanmaya başlandı. Ormandan toplanan kestanelerle, mantarlar vatandaşlar tarafından pazaryerinde satışa sunulurken, diğer esnaflar da tezgah açarak ürünlerini satıyor. Pazaryerindeki hareketlilikten memnun olduklarını belirten esnaf ve vatandaşlar, ilçenin eski haline 3-4 yılda dönebileceğini ifade etti.

'SELDE KAYBETTİĞİM RÜZGAR İSİMLİ KÖPEĞİM, JANDARMA ARAMA KÖPEĞİNE ÇOK BENZİYOR'

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde selde çok sevdiği köpeği Rüzgar'ı kaybeden kadın, jandarmanın arama kurtarma köpeğini görünce gözyaşlarını tutamadı. Hıçkıra hıçkıra ağlayan kadın, jandarmanın arama köpeğinin selde kaybettiği köpeği Rüzgar'a çok benzediğini ve kendisine onu hatırlattığını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!