banner2

Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu kent trafiğine çözüm olacak! Açılış için hazırlanıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı dev bir projeye daha imza atıyor. Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu ile trafikte önemli bir rahatlama olacağı kaydedildi.

Genel 08.02.2022, 14:50 08.02.2022, 15:19
Abone ol
Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu kent trafiğine çözüm olacak! Açılış için hazırlanıyor

Şanlurfa'da trafik ulaşımını rahatlatacak ve sıkışıklığı bitirecek yeni projeye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı imza attı. 

Bakanlık tarafından başlatılan Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu sayesinde Organize Sanayi Bölgesi ile Karaköprü ulaşımının rahatlatılması amaçlanıyor. 

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU TALİMAT VERMİŞTİ

Şanlıurfa sakinlerinin Organize Sanayi Bölgesi ile Karaköprü ulaşımı arasında fazla trafik olmasından şikayet etmesi sonucu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu talimat vermiş, proje hemen hazırlanarak yapımına başlanmıştı. 

ŞANLIURFA'DA TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu'nun bitirilmesi ile Şanlurfa'nın çevre yolu ağı tamamlanacak. 

Bu proje ile kent içinde yoğunluk oluşturan trafik çevre yoluna kaydırılarak şehir sakinlerinin seyahat hızı ve konforu artırılmış olacak. 

9,4 KİLOMETRE UZUNLUĞA SAHİP OLACAK

Şanlırfa Kuzey Batı Çevre Yolu 324 milyon 500 bin TL'ye mâl edilecek. Yol 9,4 kilometre uzunluğa sahip olurken 3 köprü içerecek ve 1 Mart 2022 tarihinde bitecek. 

YILLIK 41,1 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

Proje ile zaman tasarrufundan kazanılan 25,5 milyon TL hazineye kazandırılacak, 6068 ton karbondioksitin doğaya salınımı engellenecek ve 15,6 milyon TL yakıt tasarrufu sağlanacak. 

Diğer yandan projenin tamamlanması ile yıllık 41,1 milyon TL tasarruf sağlanacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!