banner2

Sancaktepe'de hücre evine operasyon kamerada! Hainler yer sofrasında bomba hazırlamış

İstanbul Sancaktepe'de dün hücre evinde 5 kilogram patlayıcı ele geçirildi. Yapılan operasyonda 3 kişi gözaltına alındı. Hainlerin yer sofrasında bomba hazırladığı ortaya çıktı.

Genel 28.04.2022, 12:30 28.04.2022, 14:03
Abone ol

DKP/BÖG terör örgütünün eylem hazırlığında olduğu bilgisi üzerine dün akşam saatlerinde Sancaktepe'de bir adrese operasyon düzenlenmişti. Örgüte ait hücre evi olduğu bildirilen adreste 3 kişinin bomba hazırlarken suçüstü yakalandığı ve burada yapılan aramada yaklaşık 5 kilogram patlayıcı ve bomba düzenekleri ele geçirildiği açıklanmıştı. Operasyon anları ise polis kameralarına yansıdı.

YER SOFRASINDA BOMNBA HAZIRLAMIŞLAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sancaktepe'de çökertilen hücre evi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "DKP/BÖG (Devimci Komünarlar Partisi/Birleşik Özgürlük  Güçleri) terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik devam eden çalışmalarda, örgütün eylem hazırlığında olduğunun bilgisinin tarafımıza iletilmesi üzerine 27.04.2022 günü saat: 21.45 sıralarında örgütün tespit edilen ilimiz Sancaktepe ilçesindeki hücre evine yönelik gerçekleştirilen operasyonel çalışma sonucunda; yer sofrasında bomba hazırlarken suçüstü yakalanan H.T., C.P., O.A. isimli 3 şüpheli gözaltına alınmış olup yapılan aramalarda yaklaşık 5 kilogram patlayıcı ve bomba düzenekleri ele geçirilmiştir" denildi.

BAKAN SOYLU: SANCAKTEPE'DE BİR TERÖR HÜCRESİ DAHA ÇÖKERTİLDİ

Yapılan operasyonla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı; "Sancaktepe'de bir terör hücresi daha çökertildi. DKP- BÖG hücre evinde 3 teröristi yakalayan TEM birimleri, patlamaya hazır 5 kilogram patlayıcı, bomba düzenekleri ve birçok mühimmat ele geçirdi Allah, İstanbul Emniyeti TEM, istihbarat birimlerimiz ve tüm güvenlik güçlerimizi korusun." 

ŞÜPHELİLERDEN BİRİ ATM KUNDAKLAMIŞ

Şüphelilerden C.P'nin daha önce de bir ATM kundaklamasından suç kaydının olduğu belirlendi.

PATLAYICILAR SERGİLENDİ

Operasyonda ele geçirilen yaklaşık 5 kilogram patlayıcı madde ile bomba düzenekleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde sergilendi.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!