Sahte doçent Zehra Zulal Atalay Laçin her şeyi itiraf etti: Bakın hangi okul mezunu çıktı

Doçentlik belgesi sahte çıkan ve tutuklanan Zehra Zulal Atalay Laçin, olan biteni itiraf etti. Zehra Zulal Atalay Laçin, meğer açıköğretim mezunuymuş.

Genel 02.12.2021, 09:34 02.12.2021, 10:29
Abone ol
Sahte doçent Zehra Zulal Atalay Laçin her şeyi itiraf etti: Bakın hangi okul mezunu çıktı

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü, 22 Ekim tarihinde İktisadi ve İdari Birimler Fakültesine ataması iptal edilen öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin hakkında, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunmuştu. Şikayetin ardından polis merkezine ifade vermeye gelen Zehra Zulal Atalay Laçin, "dolandırıcılık" ve "evrakta sahtecilik" suçlarından gözaltına alınmıştı. Zehra Zulal Atalay Laçin, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi ve adliyeye sevk edilmişti. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan Laçin tutuklanmıştı. Zehra Zulal Atalay Laçin, polise verdiği ifadesinde, ''Üstüme atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Hepsi iftira. Suçsuzum ve aklanacağım'' diyerek kendisini savunmuştu.

'DOÇENT DEĞİLİM'

Hürriyet'in aktaredığı bilgiye göre, bir aydır cezaevinde olan Zehra Zulal Laçin, geçen hafta avukatları aracılığıyla savcılığa başvurdu ve "Tekrar ifade vermek istiyorum" dedi. Bunun üzerine Laçin'in yeniden ifadesi alındı. Laçin ifadesinde her şeyi itiraf etti; "ODTÜ mezunu değilim, İngiltere'de master da yapmadım, doçent de değilim.''

ZARARIN HEPSİNİ KARŞILAMIŞ

Meğer Zehra Zulal Laçin, Anadolu Üniversitesi'nin Açık Öğretim programı üzerinden iktisat eğitimi almış. Laçin bakıma muhtaç otistik çocuğunun olduğunu da söyledi. Laçin, Aksaray Üniversitesi'ne atandığı süreçle ilgili olarak o ay aldığı maaş da dahil olmak üzere 18 bin liralık zararı da karşıladı.

10 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık bu ifade ve itirafların ardından soruşturmayı tamamladı. Laçin hakkında 'resmî belgede sahtecilik' ve 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla iddianame hazırlandı. İddianamede indirimlerle birlikte Laçin'in yaklaşık 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!