Şahinbey Belediyesi'nden 8 bin gencin istihdamına dev destek!

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla Mesleki Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören 8 bin 207 öğrenciye Şahinbey Belediyesi tarafından verilecek olan 500 TL’lik desteğin protokolü imzalandı.

Genel 25.06.2022, 15:33
Şahinbey Belediyesi'nden 8 bin gencin istihdamına dev destek!

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımıyla Mesleki Eğitim Merkezleri'nde eğitim gören 8 bin 207 öğrenciye Şahinbey Belediyesi tarafından verilecek olan 500 TL'lik desteğin protokolü imzalandı. Bakan Özer, Şahinbey Belediyesinin Türkiye'deki diğer belediyelere örnek olacağını vurguladı.

TÜRKİYE'DE EN FAZLA MESLEKİ EĞİTİME DEVAM EDEN ÖĞRENCİ SAYISI ŞAHİNBEY'DE DİR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise yaptığı açıklamada, verilen desteğin yıllara göre artacağını belirterek, “Şahinbey İlçemizde geçen yıl Mesleki Eğitime devam eden öğrenci sayısı bin 320 iken bugün itibariyle 8 bin 273 sayısına ulaşmıştır ve şu anda Türkiye'de en fazla mesleki eğitime devam eden öğrenci sayısı Şahinbey'dedir. Gençlerimizin istihdamını artırmak, ülke ekonomisine katılımlarını sağlamak, şehirlerimizin yeni ustalarını yetiştirmek, gençlerimizi yetiştiği okullarda kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak amacıyla imzaladığımız protokol ile birlikte 4 yıllık eğitim süreci boyunca yaz aylarında da devam edecek şekilde her ay öğrencilerin hesaplarına 500 TL yatırmaya başlayacağız.

Önümüzdeki yıl 2023-2024 i eğitim öğretim yılı başladığında bu rakam 600 TL'ye çıkacak, bir sonraki yıl 650 TL, ondan sonraki yıl 700 TL olmak üzere devam edecek. Bu projenin maliyeti 250 milyon TL civarında olacak fakat bu projenin önü açık. Herhangi bir rakam sınırlamasına gitmiyoruz. Şu anda öğrenci 8 bin, önümüzdeki yıllarda bu rakam 10 bin bin olduğunda bu destek aynı şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!