banner2

Rona Köşkü nerede? Dilek Taşı dizisi hangi yalıda çekildi? Dilek Taşı hangi köşkte, evde çekiliyor?

Rona Köşkü nerede? Dilek Taşı dizisi hangi yalıda çekildi? Dilek Taşı hangi köşkte, evde çekiliyor? Kanal D'nin iddialı yapımlarından Dilek Taşı 1980'li yılların acı dolu hikayesini ekranlara getiriyor. Darbeler ve çatışmaların eşiğinde yaşanan aile dramı izleyicilere aktarılıyor. İlk bölümü 7 Eylül'de yayınlanan dizi reytinglerde aldığı sonuçla yapımcıların ve oyuncuların yüzünü güldürdü. Dizi konusu kadar çekimlerinin yapıldığı mekanlarla da adından söz ettiriyor. Dizide sıkça karşımıza çıkan Rona Köşkü herkes tarafından merak ediliyor. Dilek Taşı dizisinin çekildiği ev nerede? sorusu izleyiciler tarafından soruluyor.

Genel 19.09.2023, 15:03 19.09.2023, 15:37
Abone ol
Rona Köşkü nerede? Dilek Taşı dizisi hangi yalıda çekildi? Dilek Taşı hangi köşkte, evde çekiliyor?

Dilek Taşı dizisi yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir izleyici kitlesine sahip oldu. Türkiye'nin yakın geçmişine ışık tutan dizi darbeler ile karartılan hayatları konu ediniyor. Dizinin ilk bölümü 7 Eylül 2023'te yayınlandı. Başrollerinde Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay'ın olduğu dizi reytinglerde de üst sıralarda yer almayı başardı. Kanal D'nin en çok izlenen dizileri arasına adını yazdırmayı başaran Dilek Taşı dizisi çekimlerin yapıldığı mekanlarla da adndan söz ettiriyor. 

DİLEK TAŞI DİZİSİ HANGİ YALIDA ÇEKİLDİ?

Dilek Taşı dizisi İstanbul'un pek çok tarihi semtinde çekiliyor. Balat, Fatih gibi eski dokusu korunan semtlerde çekimi yapılan dizi için bir çekim platosu da oluşturulmuş durumda. Bazı sahneler ise plotada çekiliyor. Dilek Taşı dizisinde sıkça izleyicilerin karşısına çıkan yalının nerede olduğu da merak ediliyor. Dilek Taşı dizisinin çekildiği yalı İstanbul ilinde ve Kemerburgaz ilçesinde yer alıyor. Ev daha önce dizi ve film çekimlerinde kullanılmıştı. 

RONA KÖŞKÜ NEREDE?

Dilek Taşı dizisinde Rona ailesinin yaşadığı Rona Köşkü gerçekte Kemerburgaz'da yer alıyor. Köşk mimarisi ile görenleri büyülüyor. 

DİLEK TAŞI HANGİ EVDE, KÖŞKTE ÇEKİLİYOR?

Dilek Taşı dizisinin çekildiği evin bir adı bulunmuyor. Dilek Taşı dizisindeki yalı (Villa) Kemarburgaz'da yer alıyor. 

DİLEK TAŞI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dizi tarihi bir dokuyu canlandırdığı için İstanbul'un eski semt görüntülerine sahip olan mekanlarda çekiliyor. Balat, Fatih, Beyoğlu gbi ilçelerde zaman zaman dış çekim yapılıyor.

DİLEK TAŞI HANGİ GÜN YAYINLANIYOR?

Her perşembe akşamı ana haber bülteninden sonra Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. 

DİLEK TAŞI OYUNCULARI

Salih Bademci    Mustafa Yılmaz  
Hazal Subaşı    Figen Kutlu  
Ozan Dolunay    Kenan Şanlı 
Perihan Savaş    Macide Rona  
Özge Özberk    Rüçhan Rona  
Teoman Kumbaracıbaşı    Aras Rona 
Elif Doğan    Sevda Rona
Çiçek Dilligil    Asuman Kutlu
Engin Yüksel    Ömer Kutlu 
Afra Karagöz    Ebru Kutlu 
Ayhan Bozkurt    
Bülent Keser    Av. Rıfat
Merve Engin   
Mine Vural    Feraye 
Lena Naz Kalaycı    Cemre Yılmaz
Ömer Toprak Yılmaz    Sinan Rona
Ahmet Mark Somers    Harun Rona 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!