banner2

Resmi Gazete'de yayımlandı! Haber siteleri için yeni karar! 1 Nisan'da başlıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, internet haber siteleri 1 Nisan 2023'ten itibaren Basın İlan Kurumu BİK'e ait resmi ilan ve reklamları yayımlayacak.

Genel 01.02.2023, 01:51 01.02.2023, 02:15
Abone ol
Resmi Gazete'de yayımlandı! Haber siteleri için yeni karar! 1 Nisan'da başlıyor

Basın İlan Kurumu'nun (BİK), gazete ve dergilere yönelik hükümler içeren Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği'nde değişiklikleri öngören yasa Resmi Gazete'de yayımlandı.

1 NİSAN'DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK 

Basın İlan Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, Genel Kurul, süreli yayın kapsamına alınan internet haber sitelerinin 1 Nisan 2023'ten itibaren resmi ilan ve reklam yayımlamasını öngören yönetmeliği görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağrıldı.

İnternet haber sitelerinin de artık resmi ilan ve reklamların yayımlanacağı mecralar arasına girdi. Konuyla ilgili kanun değişikliği teklifi hazırlıklarına başlandığı Eylül 2021'den itibaren yönetmelik taslağı üzerinde çalışan BİK, teklifin TBMM'de kabul edilmesinin ardından gazeteler, internet haber siteleri, meslek örgütleri, akademisyenler, bilişim ve yazılım uzmanları gibi birçok farklı kesimle görüşme gerçekleştirdi. 

RESMİ İLAN TARİFESİ DE BELİRLENECEK! 

BİK Genel Kurulu, internet haber sitelerini kapsayacak şekilde genişletilen Resmi İlan Tarifesi hakkında da karar verecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!