banner2

Resmi Gazete'de yayımlandı: AFAD 1749 personel alacak! İşte ayrıntılar

AFAD personel alımını ilgilendiren habere göre, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı'nın 1749 kişiyi istihdam edeceği ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genel 31.10.2021, 16:07 31.10.2021, 16:14
Abone ol
Resmi Gazete'de yayımlandı: AFAD 1749 personel alacak! İşte ayrıntılar

İş arayanlara müjde! Bu haberimiz AFAD'da çalışmak isteyen ve AFAD personel alımı ilanlarını araştıranları oldukça yakından ilgilendiriyor. 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni ile personel alımı yapacak.

Resmi Gazete'deki ilana göre, AFAD'ın taşra teşkilatında çalıştırılmak amacıyla, 1101 boş pozisyona, giriş (uygulama ve sözlü) sınavı ile sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alınacak.

ARANAN ŞARTLAR

Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı sınavına başvuranlarda, 2020 KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranacak.

diğer taraftan AFAD, çeşitli unvanlarda 648 boş pozisyona giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

Sözleşmeli personel alımı sınavına başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek.

BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDAN YAPILACAK

Adaylar başvurularını, 18-27 Kasım'da e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecek.

Alımlara ilişkin detaylı bilgilere, Resmi Gazete'nin Çeşitli İlanlar bölümündeki ilan ve AFAD'ın internet sitesindeki duyurudan ulaşılabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!