PTT kart nasıl alınır? PTT kart şifre alma, yenileme işlemleri nasıl yapılır?

PTT kart, PTT tarafından verilmektedir. PTT kart ile hesap sahipleri için yapacakları işlemlerde çeşitli kolaylıklar sağlanmaktadır. Peki PTT kart nasıl alınır? PTT kart şifre alma, yenileme işlemleri nasıl yapılır?

Genel 30.07.2022, 16:37 30.07.2022, 16:39
Abone ol
PTT kart nasıl alınır? PTT kart şifre alma, yenileme işlemleri nasıl yapılır?

PTT kart, hesap sahiplerinin hesaplarındaki bakiyelerini banka ATM'lerinden nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilmesi sağlamaktadır. Ayrıca Pttmatik'lerde nakit çekim ile beraber fatura ödeme, anlaşmalı kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri gerçekleştirmelerini sağlayan ödeme aracıdır. Peki PTT kart nasıl alınır? PTT kart şifre alma, yenileme işlemleri nasıl yapılır?

PTT KART NASIL ALINIR?

Pttkart alabilmek için herhangi bir PTT işyerine başvurarak Posta Çeki Hesabı açtırılması yeterli olur.

Bunun dışında; PTT aracılığı ile emekli maaşı alan müşterilere ve Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi Başkanlığı gerçekleştirilen ödemeler için silahaltına alınan tüm yükümlülere Pttkart verilmektedir.

Pttkart projeleriyle esnaflara özel Esnaf Pttkart, Memursen üyelerine özel Motif kart, çiftçilere özel Tarım Kredi Ortak Kart, üniversite öğrencileri ile idari ve akademik personellerine Kampüs Pttkart verilmektedir.

PTT KART ŞİFRE ALMA NASIL YAPILIR?

PTT kart şifresi 44 1 788 PTT Çağrı Merkezi'ni arayarak veya en yakın PTT işyerinden alınabiliyor. Şifre PTT işyerinden ya da Pttmatik'lerden değiştiriliyor. Güvenlik için kart şifresi kimseyle paylaşılmamak gerekiyor.

Çağrı merkezi ile şifre almak için GSM numarasının PTT sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Kart şifresinin unutulması durumunda 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi'ne veya en yakın PTT işyerine başvurulmalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!