banner2

POMEM sonuçları açıklandı mı? 27.Dönem POMEM mülakat sonuçları

Polis adaylarının merakla beklediği Pomem mülakat sonuçları açıklandı mı? Pomem mülakat sonuçları ne zaman açıklanıyor? Detaylarıyla haberimizde...

Genel 28.10.2021, 13:17
Abone ol
POMEM sonuçları açıklandı mı? 27.Dönem POMEM mülakat sonuçları

8 bin polis alımına ilişkin süreç 21 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılan başvurular ile tamamlandı. Sürecin sona ermesinin ardından uzun bir süre geçmesi nedeniyle POMEM mülakat sonuçlarını bekleyenler dört gözle sonuçlara dair araştırmalar yapıyorlar. 27.Dönem POMEM sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sitesi üzerinden erişime açılacak sonuçlara son durum haberimizde...

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Polis adaylarının merakla beklediği POMEM sözlü mülakat sonuçları, değerlendirmelerin sonuçlanmasının sonrasında online platform üzerinden açıklanacak. 27. Dönem POMEM mülakat sonuç tarihine dair henüz bir açıklama gelmedi. Fakat geçtiğimiz dönemler kaynak alındığında POMEM sözlü mülakat sonuçlarının ekim ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyuruluyor. Aynı zamanda adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi iletilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliği taşıyor.

Polis adaylarının başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; aday kişinin fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i, KPSS puanının %25'i,  ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamı olarak değerlendiriliyor. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde ise sırayla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınıyor. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih sebebi  oluyor.

POMEM MÜLAKATLARI NASIL YAPILIR?

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan polis adayları, mülakat sınav komisyonunun  mülakat sınavına tabi tutuluyorlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektiriliyor. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre veriliyor. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular soruluyor. Değerlendirmede adayın;

1) Konu hakkında bilgi düzeyi,

2) Kendisinden istenileni kavrama,

3) Özgüveni,

4) İfade etme yeteneği,

5) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak kaydıyla beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılıyor. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gereklidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!