banner2

PKK’da büyük panik! 10 şehidin katiliydi paket oldu

Kuzey Irak’ta nefes alamayacak hale gelen PKK, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile de çatışmaya başladı. İki Peşmergenin hayatını kaybetmesi sonrası, PKK’nın üst düzey ismi korumalarıyla etkisiz hale getirildi.

Genel 27.09.2021, 09:00 27.09.2021, 09:12
Abone ol
PKK’da büyük panik! 10 şehidin katiliydi paket oldu

Türkiye'nin kararlılıkla yürüttüğü operasyonlar meyvesini vermeye başlarke hain terör örgütü PKK'da büyük panik yaşanıyor. Mehmetçiğin baskısıyla Kuzey Irak’ta başını kaldıramaz hale gelen PKK, ağır kayıplar vermeye devam ediyor. PKK’nın üst düzey ismi korumalarıyla etkisiz hale getirildi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; PKK'lı teröristler son bir ay içinde IKBY'ye bağlı Roj ve Zaravani adıyla bilinen peşmerge özel kuvvetlerine yönelik mayınlı saldırılar düzenlemeye başladı. 10 Milyonluk kırmızı kategoride aranan sözde Hakurk sorumluları "Birdal Burhanlı" ile Murat Kalko'nun peş peşe nokta hava harekâtlarıyla öldürülmesi üzerine terör örgütü bu kez Hakurk'a sorumlu olarak örgütün silahlı kolu HPG'nin de sözde Askeri Konsey üyesi Erdal Aslan'ı Kandil'den gönderdi.

KORUMASIYLA BİRLİKTE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Terörist Erdal Aslan'ın yanındaki iki korumasıyla arazide Hakurk Vadisine giderken örgütle bağlantısının koptuğu ve akıbetinin bilinmediği kaydedildi. Teröristlerin, IKBY'ye bağlı özel kuvvetler tarafından etkisiz hale getirilmiş olabileceği değerlendirilirken, terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan da, "Komutanımızı KDP güçleri ya rehin aldı, ya da öldürdüler, akıbetini öğrenemedik" açıklamasında bulundu.

10 ŞEHİDİN KATİLİYDİ

Terörist Erdal Aslan 2010'da gönderildiği ve 8 yıl kaldığı Bitlis kırsalında, Güroymak İlçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola yerleştirilen mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 5'i polis 8 vatandaşı katletmişti. Aslan, Bitlis'in Tatvan İlçesinde emekli Gemi Kaptanı MHP İl Genel Meclis Üyesi 75 yaşındaki Tello Uçak'ın evinin önünde suikast sonucu öldürüldüğü hain saldırıyı da bizzat planlamıştı.Terörist, Tatvan-Hizan arasındaki Güzeldere Bölgesinde de güvenlik korucusu Nihat Çaprak'ı işkence edilerek kurşuna dizilip bir elektrik direğine asılarak şehit edilmesi olayını bizzat gerçekleştirmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!