PKK'lı hainlerin yuvaları yerle bir ediliyor! Mehmetçik 'girilemez' denilen yere girdi

Kuzey Irak'ın Zap Vadisi, Avaşin-Basyan Vadisi ve Metina Dağı bölgesinde başlatılan kara operasyonunda Bordo Bereli ve komandolar, bir zamanlar PKK elebaşlarının "girilmez" dediği bölgeye girdiler.

Genel 29.04.2022, 10:23 29.04.2022, 10:42
Abone ol
PKK'lı hainlerin yuvaları yerle bir ediliyor! Mehmetçik 'girilemez' denilen yere girdi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik yurt içi ve sınır ötesinde başlatılan hava ve kara destekli operasyonlarda, terör yuvaları birer birer paraçalanıyor. Kuzey Irak'ın Zap Vadisi, Avaşin-Basyan Vadisi ve Metina Dağı bölgesinde başlatılan kara operasyonunda Bordo Bereli ve komandolar bölgeyi teröristlerden arındırıyor.

30 KİLOMETRE DERİNLİĞE İNDİLER

Pençe-Kilit Operasyonu’yla PKK’lı hainlere kaçacak delik bırakmayan Mehmetçik, bir zamanlar örgüt elebaşlarının ‘girilemez’ dediği Zap Vadisi’nin derinliklerinde teröristlerin inlerine giriyor.  Zap Vadisi'nde yaklaşık 30 kilometre derinliğe kadar inen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin seçkin birlikleri arasında yer alan Bordo Bereliler, bölgedeki mağaralarda arama çalışmaları başlattı.

PKK'NIN KARAGAHI BOMBALANDI

Zap'ta teröristlere silahlı, bombalı, suikast ve ideolojik eğitimin verildiği sözde karargahı önce Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü'nden kalkan F16'larla vuruldu, ardında Bordo Bereli ve özel eğitimli komandolar tarafından aramalar yapıldı.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Aramalarda, çok sayıda örgütsel malzemeler ile mühimmatlar bulundu. Mühimmatlar arasında AT4 zırh delici omuzdan fırlatılan tanksavar füzeleri ile RPG7 roketatarlar da ele geçirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!