banner2

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş'ten sevindiren haber

Gaziantep'te 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısında ağır yaralanan ve sevk edildiği Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde operasyonlar geçiren 4 yaşındaki Asiye Ateş, çarşamba ya da perşembe günü taburcu edilecek.

Genel 25.01.2022, 08:04
Abone ol
Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş'ten sevindiren haber

Gazaintep'de 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısında ağır yaralanan ve yüzüne doku nakli yapılan Asiye Ateş'in tedavisine devam ediliyor.

Moralinin iyi olduğu, kendi başına yemek yiyebildiği öğrenilen Asiye'ye, annesi Zeynep ve babası Hüseyin Ateş refakat ederek destek oluyor.

Prof. Dr. Ömer Özkan, yaptığı açıklamada, Asiye'nin sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini, neşesinin yerinde olduğunu söyledi.

'ÇARŞAMBA  YA DA PERŞEMBE TABURCU EDİLECEK'

Yapılan operasyonların ve nakledilen dokuların iyi olduğunu vurgulayan Özkan, "Asiye'yi bu hafta içinde çarşamba ya da perşembe günü taburcu etmeyi planlıyoruz. Evde bir süre istirahat ettikten sonra başka operasyonlarımız da olacak." dedi.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi'nde 22 Aralık 2021'de 2 pitbullun saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. Gözaltına alınan 6 kişiden 5'i tutuklanmıştı.

Kentteki ilk tedavisinin ardından Antalya'ya sevk edilen minik Asiye, Türkiye'nin ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibince 26 Aralık 2021'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde ameliyat edilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!