banner2

'Pes' dedirten hırsızlık! MHP'li Saffet Sancaklı'yı tabut taşırken soydular

Eski futbolcu ve MHP'li Saffet Sancaklı, Galatasaray'ın eski Başkanı Selahattin Beyazıt'ın cenaze töreninde tabut taşıdığı sırada hırsızlar tarafından soyuldu.

Genel 10.02.2022, 09:31 10.02.2022, 09:44
Abone ol
'Pes' dedirten hırsızlık! MHP'li Saffet Sancaklı'yı tabut taşırken soydular

'Pes' dedidten hırsızlık olayı geçtiğimiz haftalarda Şişli Teşvikiye Camii'de meydana geldi.

Galatasaray Spor Külubü eski başkanlarından Selahattin Beyazıt'ın cenaze törenine katılan Eski futbolcu ve MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Saffet Sancaklı, kılınan namazın ardından tabut taşımak kalabalığın içerisine karıştı.

6 BİN LİRASINI ÇALDILAR

Bir süre tabut taşıyan Saffet Sancaklı, arkasında bulunan bir kişi tarafından sürekli rahatsız edilmeye başladı. Vatandaşın tabut taşımak istediğini düşünen Sancaklı bir süre sonra cenaze merasiminden ayrılarak evine doğru hareket etti. Evde cepleri kontrol eden Saffet Sancaklı, cebinde bulunan 6 bin liranın olmadığını fark edince hırsızlar tarafından soyulduğunu fark etti.

EMNİYETTE İFADE VERDİ

Cenaze törenine ait görüntüleri inceleyen Saffet Sancaklı, arkasında bulunan şahsın sürekli kendisini taciz ettiğini fark edince cebinden parasını alan kişinin bu şahıs olduğunu düşünerek karakola başvurdu. Emniyette ifade veren Saffet Sancaklı, olay günü Camii içerisinde merhumun cenazesini araca taşımak üzere tabuta gittiğini bu sırada çok kalabalık olduğunu ancak arkasında bulunan gri bbereli bir lahısn kendisini sürekli ittirdiğini evine gittiğinde ise parasının olmadığını tespit edince hırsızın bu şahıs olabileceğini söyledi.

TUTUKLANDILAR

Şikayet üzerine emniyet güçleri güvenlik kameralarından iki şahsın Saffet Sancaklı'ya yaklaştıklarını bir kişinin gölgeleme yaparken diğerinin eski futbolcunun cebinden para çaldığı tespit edildi. Kimliği belirlenen iki şüpheli yapılan operasyon sonucu yakalanarak karakola getirildi. İfadeleri alınan şüpheliler Bayram D., ve Kartal D., olay günü cenazeye katıldıklarını herhangi bir hırsızlık eyleminde bulunmadıklarını bu nedenle zarar tanzimin de bulunmak istemediklerini beyan ettiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!