Özgür Demirtaş'tan Türkiye'nin gündemine oturan sözler! Ekonomistlikten politikaya atıldı

Açıklamalarıyla her zaman gündem olan ekonomist Özgür Demirtaş politikaya atıldı. Türkiye'nin politik hamlelerini değerlendiren Demirtaş, Rusya-Ukrayna savaşında Türkiye'nin uyguladığı stratejiyi doğru bulduğunu ifade etti.

Genel 04.03.2022, 12:06
Özgür Demirtaş'tan Türkiye'nin gündemine oturan sözler! Ekonomistlikten politikaya atıldı

Türkiye'nin en ünlü ekonomistlerinden olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye politikası hakkında açıklamalarda bulundu. 

Rusya-Ukrayna savaşı sırasında Türkiye'nin uyguladığı politikayı doğru bulduğunu ifade eden Demirtaş, savaşın da bir an önce bitmesini istediğini belirtti. 

'TÜRKİYE'NİN POLİTİKASINI DOĞRU BULUYORUM'

Demirtaş açıklamasında, "Türkiye’nin bu dış karmaşada mümkün olduğu kadar önde olmaması ve tarafsız kalması iyi. Zira hem tarım ürünleri, hammadde ve enerjiye bağımlılığımız; hem de jeopolitik konumumuzun riskliliği açısından ön planda olmamalıyız. Son bir haftadır izlenen politikayı doğru buluyorum.

Bu savaşın bir an önce bitmesini. Rusya ve Ukrayna’nın bir an önce anlaşmasını diliyorum. Zaten halkları arasında bir problem olmadığı açık. İş Rus siyasetçilere düşüyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!