Örgütten kaçıp teslim oldu PKK'nın çirkin yüzünü ifşa etti

Hain terör örgütü PKK'dan kaçarak Türk adaletine teslim olan R.K isimli şahıs, ''Yüzlerce çocuğu kaçırıp kaçakçılık, uyuşturucu ticareti ve kışkırtma işlerinde kullanıyorlar. Kaçmak isteyenler ya öldürüyorlar ya da hapse atıyorlar.'' dedi.

Genel 06.05.2022, 07:50 06.05.2022, 10:45
Abone ol
Örgütten kaçıp teslim oldu PKK'nın çirkin yüzünü ifşa etti

Çocukları kaçırıp eline zorla silah vererek Kandil'e gönderen hain terör örgütü PKK, Türk komandosunun Kuzey Irak'a gerçekleştirdiği operasyonun ardından dağılma sürecine girdi. Örgütün, henüz 11 yaşındayken 2015 yılında Diyarbakır'dan zorla kaçırarak eğitim verdiği 1994 doğumlu R.K., terör örgütünden kaçarak 30 Nisan 2022'de güvenlik güçlerine teslim olurken çok konuşulacak itiraflara imza attı. Emniyetteki işlemleri devam eden R.K., ilk ifadesinde şunları söyledi; ''PKK/KCK çocuk kaçırma ve silahlandırma faaliyetlerine devam ediyor.''

''KANDİL VE SURİYE BÖLGELERİNE GÖNDERİYORLAR''

Başka bir kızla Türk emniyetine teslim olan R.K., 2286 gün sonra örgütün elinden kurtulmayı başardığını söyledi. Terör örgütü tarafından 2015 yılında Diyarbakır'dan kaçırılıp Kandil bölgesine götürülen ve orada eğitim aldığını ifade eden R.K., terör örgütünün çocuk yaştakileri Kandil ile Suriye bölgelerine gönderdiklerini dile getirdi.

''ÇOCUKLARI YA HAPSE ATIYOR YA DA ÖLDÜRÜYORLAR''

Teslim olan R.K, itirafında şu ifadeleri kullandı; ''PKK/KCK terör örgütü yüzlerce çocuğu kaçırıp kaçakçılık, uyuşturucu ticareti ve kışkırtma işlerinde kullanıyor. Terör örgütü kendi bünyesine kattığı çocukların bir kısmını da çatışmalara katılmak üzere ön saflara sürüyor. Çocuklardan birçoğu kaçmak istiyor ama PKK/KCK tespit ettiği çocukları ya hapse atıyor ya da öldürüyor. Gerek yurtiçinde gerekse yurt dışında icra edilen başarılı operasyonlar sonucu örgüt içerisinde moralin çok düşük.''

KAÇMAYA KERKÜK'TE KARAR VERMİŞLER

Birçok örgüt mensubunun kaçmak için fırsat kolladığını söyleyen R.K., Kerkük'te bulunurken G.Ç. ile birlikte örgütten kaçmaya karar verdiklerini, yaşadığı eziyetin 2286 gün sonra bittiği için mutlu olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!