Ömer Çelik açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadeniz'in kaderini değiştirecek ziyaret

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın Ukrayna'ya gideceğini aktaran Çelik, "Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin 30. yılı nedeniyle düzenlenecek bu ziyaret. Siyasi konulardan ticarete, aramızdaki ithalat ihracata kadar her şey bu konseyde görüşülecek. " diye konuştu.

Genel 02.02.2022, 12:51 02.02.2022, 13:49
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Ömer Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Dün gece Kış Kartal'ı harekatıyla terör örgütlerinin yapılarını darmadağın ettik. Bugün de yeni operasyonumuz başladı. Demokrasimizi tehdit eden, vatandaşlarımızın hayatına kast eden terörle mücadele devam edecektir. Sınır ötesi operasyonlar olduğunda kara propaganda yapıyorlar. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UKRAYNA'YA GİDİYOR

Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna ziyareti gerçekleşecek. Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin 30. yılı nedeniyle düzenlenecek bu ziyaret. Siyasi konulardan ticarete, aramızdaki ithalat ihracata kadar her şey bu konseyde görüşülecek. 

Bu dünyada şuanda dünya siyasetinin en sıcak gelişmesi Rusya-Ukrayna gerilimidir. Her iki devleti de destekleyen devletler vardır. Cumhurbaşkanımız hem Rusya ile hem Ukrayna ile konuşabilen bir liderdir. Ukrayna tarafı ile konuşanlar Rusya ile sağlıklı bir diyaloğa sahip değiller. Cumhurbaşkanımızın her iki tarafla güçlü ilişkisi var. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın Ukrayna’ya yapacağı ziyaret Karadeniz açısından son derece önemli olacaktır. Cumhurbaşkanımız hem Rusya hem Ukrayna tarafıyla meseleyi açıkça konuşabilen bir lider olarak bu inisiyatifi gerçekleştiriyor. Burada herhangi bir problem çıkmaması için bu inisiyatifin alınması son derece kıymetli olacakır.

ERMENİSTAN İLE NORMALLEŞME

Değerli arkadaşlarımız Ermenistan ile normalleşme adımlarını sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Türkiye bir daha barış vizyonuna sahip bir ülke olduğunu ortaya koymuştur. Uçuşlar tekrar başlıyor. Diasporanın Türkiye-Ermenistan ilişkilerini zehirleyen, Türkiye'yi ırkçılıkla suçlamaya çalışan çabasına karşı uzun bir mücadelemiz oldu. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde Ermenistan ile normalleşmeyi sağlayacak protokoller oluşmuştu. Ermenistan o protokolleri iptal etmişti. Yine de Cumhurbaşkanımız geçmişteki acılar yarıştırmak yerine bu acıları birlikte analım diyerek güçlü bir mesaj vermişti. Azerbaycan'ın uygun görmediği hiçbir oluşumun içerisinde olmayacağız diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan tavrını da belli etmişti. 

Umarız ki bu uçuşların başlamasından sonra bu süreci zehirleyici herhangi bir provokasyon ortaya çıkmaz. Bu bölgenin barış vizyonunu korumak açısından gereklidir. 

Cumhurbaşkanımızın milletvekilleri ile buluşmaları devam edecek. 

CHP HEYETİNİN SEDEF KABAŞ ZİYARETİ

Cumhurbaşkanımıza yapılan asla kabul edilmeyecek hakaretler için CHP deseydi ki, "Evet biz muhalifiz ama kimse kimseye hakaret etmemelidir" işte bunu deseydi kendilerini ayrıştıracaklardı. Fakat muhalefeti siyasi argümanlarla yapmak arasında büyük açık var. Türkiye Cumhuriyetinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret söylemini beslemek nefret siyasetidir. Bir nefreti destekler gibi bu ziyareti yapmak, Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!