banner2

Okul müdürü şiddeti kamerada! Öğrencinin kulağını çekip boğazını sıktı

İstanbul Kadıköy’de okul müdürünün öğrencilere şiddet uyguladığı görüntüler ortaya çıktı. Öğrencilerden birinin kulağını çeken okul müdürü, diğer öğrencinin ise boğazını sıktı. Veliler, okul müdürünün görevden alınması için imza toplamaya başladı.

Genel 27.12.2021, 12:59 27.12.2021, 14:17
Abone ol

Türkiye, Aksaray'da yaşanan öğretmen skandalının ardından bu kez yeni bir şiddet haberi ajanslara düştü.

KULAĞINI ÇEKTİ BOĞAZINI SIKTI

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy'de bulunan Şener Birsöz İlkokulu'nda meydana gelen olayda okul müdürü 2 öğrenciye şiddet uyguladı. Öğrencilerden birinin kulağını çeken okul müdürü, diğer öğrencinin ise boğazını sıktı. Öğrencilerden bir diğeri merdivenlerden kaçarak okul müdüründen dayak yemekten kurtuldu. Görüntünün sosyal medyaya düşmesi sonrası binlerce vatandaş sosyal medya hesaplarından okul müdürüne tepki gösterdi.

OKUL MÜDÜRÜ GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin ortaya çıkması ve velilerin şikayetçi olması üzerine okul müdürü gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, savcının talimatıyla imza atma şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

VELİLER İMZA TOPLADI

Okul müdürünün 2 öğrenciye koridorda uyguladığı şiddet anları okulun güvenlik kameralarına yansıdı. Öte yandan, velilerin okul müdürünün görevden alınması için imza topladığı öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Kadıköy Kaymakamlığı ise "23 Aralık 2021 Perşembe günü saat 18.39'da Şener Birsöz İlkokulu'nda okul öğrencisi F.A.B.'nin ve A.Ş.'nin velileri çocuklarının Okul Müdürü A.K. tarafından darp edildiğini beyan ederek şikayetçi olmuşlardır. 24 Aralık 2021 tarihinde Okul Müdürü sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Konu ile ilgili Okul Müdürü hakkında Kaymakamlığımızca da idari soruşturma başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!