banner2

Ödüllü TÜBİTAK araştırmacısının şüpheli ölümü! İntihar mı cinayet mi?

TÜBİTAK'ta araştırmacı olarak görev yapan Doç. Dr. Dilek Dündar Erbahar evinde ölü bulundu. Erbahar'ın yanında boşanma aşamasındaki eşine yazdığı mektup bulundu. Ölüm nedeniyle ilgili soruşturma sürüyor.

Genel 01.11.2021, 15:03 01.11.2021, 15:23
Abone ol
Ödüllü TÜBİTAK araştırmacısının şüpheli ölümü! İntihar mı cinayet mi?

Yakınları Erbahar'ı 30 Ekim Cumartesi günü Tuzla Postane Mahallesi'ndeki evinde hareketsiz şekilde buldu. Boşanma aşamasında olduğu eşine not bıraktığı öğrenilen Erbahar'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.  Erbahar, Malzeme Enstitüsü KBRN Sensör Teknolojileri Proje Grubu’nda Başuzman Araştırmacı olarak görev yapıyordu.

ERBAHAR 'L'OREAL-UNESCO BİLİM KADINLARI İÇİN PROGRAM ÖDÜLÜ' KAZANMIŞTI

Zehirli gazlara karşı yüksek algılama hassasiyetine sahip, üstün performanslı, seri üretime uygun, ekonomik, düşük güç tüketimiyle çalışan, kompakt kimyasal sensörler geliştirmeyi amaçlayan çalışmalar yürüten Doç. Erbahar, L'Oréal-UNESCO Bilim Kadınları İçin Program Ödülü’nü kazanmıştı. Bu ödül en ileri bilimsel araştırmaları yürüten 40 yaş altı genç bilim kadınlarının mükemmelliğini kutlamak ve genç yeteneklerin bilimsel çalışmalarını sürdürmelerine destek olmak amacıyla oluşturulmuştu. Bugüne kadar bu ödülü kazanan kadınlardan üçü Nobel Ödülü de kazanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!