banner2

O illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı: 10 Mayıs 2023 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 10 Mayıs 2023'e ilişkin hava tahmin raporunu açıkladı. Ülke genelinde havanın parçalı bulutlu olacığı açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü o iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Genel 10.05.2023, 10:02 10.05.2023, 10:17
Abone ol
O illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı: 10 Mayıs 2023 hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son hava tahmin raporuna göre; Marmara, Karadeniz, Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Sinop ve Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARDI!

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Edirne, Kırklareli ve Kahramanmaraş çevreleri ile Mersin ve Adana’nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Sinop ve Gümüşhane ile Ankara’nın güney ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ 

Yağışların, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Sinop ve Gümüşhane ile Ankara’nın güney ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı meteoroloji uyardı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!