banner2

O ilimizde yıllar sonra görüldü! Ekipler hemen bölgeye koştu! Görüntü herkesi şok etti!

Anadolu topraklarında onlarca yavan türünün nesli tehlike altında. Sayıları oldukça azalan bazı hayvan türlerine doğada rastlamak neredeyse imkansız hale geldi. Hatay'da tek sırığıyla öldürebilecek güçte ve nesli tehlike altında olan tek boynuzlu engerek yılanı görüldü.

Genel 09.09.2023, 08:47 09.09.2023, 09:00
Abone ol
O ilimizde yıllar sonra görüldü! Ekipler hemen bölgeye koştu! Görüntü herkesi şok etti!

Ülkemizde son zamanlarda nesli tükenmekte olan hayvanları doğal yaşamlarında korumak için bazı programlar uygulanıyor. Bu yahvanların avlanmasına, öldürülmesine yönelik çeşitli cezai yaptırımlar devreye sokuldu. Bu yaptırımlar meyvesini vermeye başladı ve bazı hayvanların sayısında artış gözlemlenmeye başlandı. Son olarak ülkemizde neredeyse yıllardır doğal ortamında görülmeyen boynuzlu negerek yılanı görüldü. Bu yılan Hatay ve çevre illerinde kendisine yaşam olanı oluşturmuş.

BOZYNUZLU ENGEREK GÖRÜLDÜ

Tek ısırığı ile bir insanı kolayca öldürebilecek güçte zehiri olan boynızlu engerek yılanı Hatay'ın Payas ilçesinde görüldü. Karacami Mahallesi'nde yolda yılan gören vatandaşlar itfaiyeyi aramasıyla bölgeye çok sayıda göervli geldi. Yılan ekipler tarafından yakalanarak kontrol altına alındı. Yılanın kontrollü şekilde doğal yaşamına salınacağı belirtildi. 

BOZYNUZLU ENGEREK ÖLDÜRÜCÜ MÜ?

Boynuzlu engerek yılanı oldukça zehirli bir yılan türüdür. Tek ısırığı ile eğer müdahale edilmezse öldürebilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!