banner2

O ilde öğrencilere PCR testi zorunluluğu kalktı

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, kentte yüz yüze eğitim alan üniversite öğrencilerinin yanı sıra okullara girmek isteyen öğrenci velileriyle yurtlarda görevli tüm personelden 2 doz aşı olmayanlardan istenen PCR testi zorunluluğu iptal edildi.

Genel 05.10.2021, 13:43 05.10.2021, 14:54
Abone ol
O ilde öğrencilere PCR testi zorunluluğu kalktı

Eskişehir Valiliği’nin internet sitesinde, zorunlu PCR testi uygulamasına yönelik değişikliğe ilişkin açıklama yayımlandı.

Buna göre Eskişehir'de yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerden, okullara girmek isteyen öğrenci velilerinden ve yurtlarda görevli olan bütün personellerden 2 doz Kovid-19 aşısı olmayanlardan istenen negatif sonuçlu PCR Testi zorunluluğunun iptal edildiği duyuruldu.

KENTTE 70 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÖRGÜN EĞİTİM GÖRÜYOR

Açıklamada, “Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda; salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda; İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun PCR zorunluluğuna ilişkin 27.08.2021 tarihli ve 39 no’lu kararının 7’nci, 9’uncu ve 10’uncu maddelerinin iptaline oy birliği ile karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

İptal edilen söz konusu kararda kentteki resmi ve özel eğitim kurumlarının hepsinde eğitim gören öğrencilerin velilerinden eğitim kurumlarına girmek, yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinden ve yükseköğretim kurumlarında görevli olan personellerden ve tüm resmi ve özel yükseköğretim yurtlarında kalan öğrencilerden, bahsedilen yurtlarda görev yapan tüm personelden aşı olmayanlara yönelik uygulanan negatif sonuçlu PCR testi zorunluydu.

Kentte Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik üniversitelerinde ortalama 70 bin öğrenci örgün eğitim görüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!