Yandex Metrica

Mustafa Akış kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Akış nereli?

Mustafa Akış kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Akış nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baş danışmanı Mustafa Akış katıldığı televizyon programlarında gündeme dair çarpıcı açıklamaları ile dikkatleri çekiyor. Ülke ve dünya gündemi üzerine önemli değerlendirmeleri olan Mustafa Akış'ın kim olduğu da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Mustafa Akış kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Akış nereli? soruları şu sıralar pek çok kişi tarafından soruluyor.

Genel

04.05.2024, 14:36

Mustafa Akış katıldığı bir televizyon programında yeni anayasa çalışmalarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Akış açıklamasında "Anaya çalışması için elimizde inanılmaz bir birikim var." dedi. Yeni anayasanın adının ne olacağına dair soruyu dayanıtlayan Akış "Genelde anayasalar hazırlandıkları yılın adını alır." dedi. Yeni anayasa çalışmalarının gündemde olduğu şu günlerde Akış açıklamasında "Bizim 20 yıl boyunca getirdiğimiz bir anayasal süreç var. Çok teferruatlı çalışmalar var. Detayları konusunda konuşulmamış bir şey yok. Bir masanın etrafına gelinip, bunun icraata dönüşmesi gerekir." dedi.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

MUSTAFA AKIŞ KİMDİR?

Mustafa Akış 10 Temmuz 1981 yılında dünyaya geldi. Beyşehir, Konya'da doğan Mustafa Akış AK Parti Konya 24. dönem milletvekilidir.

Mustafa Akış Derebucak İşhanında bakkalı olan İsmail Akış’ın oğludur.

Mustafa Akış baba mesleğinden dolayı esnaflığı küçük yaşlarda öğrenmiştir. Pazarda bazen naylon torba satan Mustafa Akış bazen de dedesi İsmail Akkuş’un bahçesinden çıkan meyve ve sebzeleri pazarda satmıştır. 

Çlışmaya küçük yaşlarda başlayan Mustafa Akış ilkokula Gazi İlkokulu’nda başladı.1991 yılında Beyşehir’de  Anadolu Lisesi’ni kazandı.

1999 yılında Hukuk Fakültesi’ni kazandı ve mezun oldu. 

Gençlik Kolları’nda önce MKYK Üyeliği ardından Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Mustafa Akış 2011 Türkiye genel seçimlerinde Adalet Ve Kalkınma Partisi'nden Konya milletvekili seçildi.

Mustafa Akış 2016 Yılının Ocak ayı itibariyle Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini yürütmekteyim.

Milletvekili görevinde 4 yıllık süre zarfında AK Parti MKYK Üyeliği, TBMM Soruşturma Komisyonu, Milli Savunma Komisyonu ve İçişleri Komisyonu Üyelikleri ve bazı kanunlar için Alt Komisyon Başkanlığı görevlerini icra etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading