Muhalefetin yeni gündemi! 'Kim önce konuşacak'

Millet İttifakı'nın ortağı CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ile Saadet, Deva ve Gelecek Partisi temsilcilerinin katıldığı Güçlendirilmiş Parlementer Sistem çalışması tamamlandı. 6 liderin katılacağı ortak toplantı ile sonuç açıklanacak.

Genel 16.01.2022, 13:08 16.01.2022, 13:35
Abone ol
Muhalefetin yeni gündemi! 'Kim önce konuşacak'

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi tarafından yapılan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışması yapıldı. 

Çalışmanın 6 liderin katılacağı ortak toplantı ile ocak ayında açıklanacağı bildirilmişti fakat şu an şubat ayının başında olacağı ifade ediliyor. 

LİDERLER TOPLANMADAN KİM İLK KONUŞACAK TARTIŞMASI ÇIKTI 

Toplantı tarihi bile henüz açıklanmadan oturma sırası konuşulmaya başlandı. 

Geçen günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 liderin katılacağı toplantıya liderlerin ya da partilerin isimlerine göre alfabetik sıra ile oturmasını istediği belirtildi. 

PARTİ İSİMLERİNE GÖRE SIRALAMA YAPILIRSA 

Aynı şekilde söz haklarının da alfabetik sıraya göre verilmesi konuşuluyor. 

Bu öneri diğer parti liderleri tarafından kabul görürse, parti sıralaması, CHP, DEVA, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi şeklinde olacak. 

LİDER İSİMLERİNE GÖRE SIRALAMA YAPILABİLİR 

Lider isimlerine göre olursa eğer, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Gültekin Uysal, Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu şeklinde oluyor.

TECRÜBEYE GÖRE SIRALAMA YAPILIRSA 

Fakat son bir öneri daha var, o da 'tecrübe' sırası. Buna göre, yaşları en büyük olandan en küçük olana göre sıralama yapılacak. Bu öneri kabul görürse, Temel Karamollaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal oluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!