banner2

Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı tehlikede: İşte o modeller

Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı tehlikede! Yen bir güvenlik açığına yönelik uzmanlardan kritik uyarı geldi. İşte uyarısı yapılan o telefon modelleri...

Genel 08.09.2022, 01:32
Abone ol
Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı tehlikede: İşte o modeller

Dünyanın en büayük akıllı telefon üreticilerinden Apple, birçok eski model cihazı için 'acil durum güncellemesi' yayınladı. Uyarı ile milyonlarca kullanıcının fotoğraflar ve notlarına yönelik saldırılara karşı korumaya dikkat çekildi. Peki, Apple hangi iPhone modellerine yönelik uyarı geçti, yapılması gerekenler neler?

İŞTE O MODELLER

Apple, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve 6. nesil iPod Touch için yeni bir güvenlik güncellemesi paylaştı. Bu cihazların kullanıcılarının iOS 12.5.6 güncellemesini yüklemeleri istendi. 

VERİLERİNİZ TEHLİKEDE

Apple'dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: "Kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriğinin işlenmesi rastgele kod yürütülmesine neden olabilir. Bu uyarı ile, bir kullanıcının zararlı bir web sitesine girmesi durumunda verilerinin tehlikeye girebileceğine vurgu yapıldı. 

Şirketin ayrıca, 7 Eylül’de bir etkinlikle yeni iPhone 14’ünü, iPad’lerini ve AirPod’larını içeren bir dizi ürünü duyurmak için hazırlandığı biliniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!