banner2

Mikail Bozlağan kimdir? Mucize çocuk Mikail Bozlağan teröristlerce katledildi!

Emniyet Genel Müdürlüğü önünde terör saldırısında kullanılan aracın Kayseri'de teröristlerce gaspedildiği ve aracın sahibi Mikail Bozlağan'ın başından vurularak teröristlerce öldürüldüğü öğrenildi. Mikail Bozlağan kimdir? sorusu sorulmaya başlanırken Mikail Bozlağan'ın 6 yaşında mucize eseri hayatta kaldığı öğrenildi.

Genel 02.10.2023, 09:08 02.10.2023, 09:53
Abone ol
Mikail Bozlağan kimdir? Mucize çocuk Mikail Bozlağan teröristlerce katledildi!

Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde teröristler tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda kullanılan aracın sahibinin törösitler tarafından katledildiği öğrenildi. Kayseri'nin Develi ilçesinde kaspedilen aracın sahibinin Mikail Bozağan olduğu öğrenildi ve veteriner teknikerliği yaptığı öğrenildi. Öldürülen veteriner Mikail Bozlağan'ın hikayesi de ortaya çıktı. Ailesi ise taziyeleri almaya başladı. Mikail Bozlağan kimdir?

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Saldırı girişiminde kullanılan araçla ilgili yapılan araştırmada, Kayseri'nin Develi ilçesindeki özel bir iş yerinde veteriner sağlık teknisyeni olarak görev yapan Mikail Bozlağan adlı vatandaşımız, bu teröristlerce katledilerek aracı gasbedilmiştir.Teröristlerce katledilen Mikail Bozlağan’a Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı dileriz."

MİKAİL BOZLAĞAN KİMDİR?

Saldırıda kullanılan aracın sahibi Mikail Bozlağan Kayseri'nin Develi ilçesinde öldürüldü. 

Veteriner olarak görev yapan Mikail Bozlağan küçük bir çocukken mucize kurtuluşun kahramanı oldu. Mikail Bozlağan yıllar sonra teröristler tarafından katledildi.

Bozlağan’ın ailesi taziyeleri kabul etmeye başladı. 

Teröristler, Develi ilçesi Küçükkünye Avlağa mezrasında gece saatlerinde evine giden veteriner teknikeri Mikail Bozlağan'ın önünü kesti.  Bozlağan'ın vahşice öldürdükten sonra aracını çaldı.

Gasbedilen araç, terör örgütü mensupları tarafından Ankara'ya getirilerek bombalı saldırıda kullanıldı.

2 YIL ÖNCE EVLENDİ 6 AYLIK BEBEĞİ VARDI

Veteriner Bozlağan'ın, 2 yıl önce evlendiği, 6 ay önce de baba olduğu ortaya çıktı.

MUCİZE İLE HAYATTA KALDI

Mikail Bozlağan 2005 yılında, henüz 6 yaşındayken, aynı yaştaki kuzeni ile mantar toplamaya gitmişti. Yollarını kaybeden kuzenlerden Hüseyin, Adana'nın Feke ilçesinde ölü olarak bulundu. Köy yolunu bularak minibüsün rotasını izleyen Mikail ise yaşama tutundu. Hayatta kalmayı başararak 'mucize çocuk' olarak anıldı. Teröristlerin hain emelleri, 18 sene sonra Mikail'i hayattan kopardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!