banner2

Mezuniyet töreninde evlilik teklifi yaptı

Aksaray Üniversitesini bitiren kız arkadaşının mezuniyet töreninde sürpriz evlilik teklifi yaptı.

Genel 09.07.2021, 16:31 09.07.2021, 16:38
Abone ol
Mezuniyet töreninde evlilik teklifi yaptı

Aksaray Üniversitesi Stadyumu'nda koronavirüs tedbirlerine uygun olarak düzenlenen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezuniyet töreninde ilginç bir an yaşandı. İşletme bölümü mezuniyet töreni esnasında Muhammet Yeşiltaş, bölümün mezunları arasında yer alan kız arkadaşı Merve Yozgat'a sürpriz bir evlenme teklifi yaptı. Stadyumda bu ana şahit olanlar genç çifti alkış yağmuruna tuttu.

Tören esnasında bir anda sahneye gelerek, izleyicilere kısa bir konuşma yapan Yeşiltaş, kız arkadaşı Yozgat'ın önünde diz çöktü ve "İyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta, bir ömür benimle olmaya var mısın? Benimle evlenir misin?" diyerek evlenme teklifi yaptı.

MEZUNİYET ÖNCESİNDE REKTÖRDEN İZİN ALDI

Yeşiltaş, kız arkadaşından "evet" cevabını aldıktan sonra cebindeki yüzüğü çıkararak Yozgat'ın parmağına taktı.

Yeşiltaş, törenin ardındam gazetecilere yaptığı açıklamada, kız arkadaşının mezuniyet gününde bir mutluluk da kendisinin yaşatmak istediğini söyledi.

Teklifinin kabul edilmesiyle dünyanın en mutlu insanı olduğunu ifade eden Yeşiltaş, şu şekilde konuştu:

"İstanbul'da yaşıyorum, mezuniyet törenine gelmeden önce böyle bir plan yaptım. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin'e ulaşarak durumu anlattım, o da sağ olsun beni kırmadı. Ben de sahnede böyle bir evlenme teklifinde bulundum. Her şey çok güzeldi. Herkese çok teşekkür ediyorum."

Evlenme teklifini kabul eden Yozgat ise böyle bir sürprizi beklemediğini ve hala şaşkınlık yaşadığını ifade etti.

Çok mutlu olduğunu vurgulayan Yozgat, "İnşallah hep bir ömür mutlu oluruz. Bu organizasyona izin veren hocalarıma teşekkür ediyorum." dedi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Şahin de gençleri tebrik ederek, "Oğlumu üniversite ikinci sınıftayken nişanlamış, üçüncü sınıfın sonunda da evlendirmiştim. Özellikle genç yaşlarda evlenme olayının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Çiftimize iki cihanda mutluluklar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!