banner2

Metrelerce kuyruk! Ayasofya'ya ziyaretçi akını

İbadete açılmasının birinci yıldönümünde Ayasofya Camii'ne ziyaretçi akını vardı. Ailece gelen de vardı, 'Şükür namazı kılmak istiyorum' diyen de.

Genel 24.07.2021, 16:13 24.07.2021, 16:31
Abone ol
Metrelerce kuyruk! Ayasofya'ya ziyaretçi akını

 Yeniden ibadete açılmasının birinci yıl dönümünde Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. 

Yerli ve yabancı turistler cami önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. 

METRELERCE KUYRUK VARDI
 

Ayasofya Camii'nin 86 yıl sonra yeniden ibadete açılmasının  birinci yıldönümünde, cami girişi önünde metrelerce kuyruk oluştu. Aileleriyle gelen ziyaretçiler, camiye girebilmek için sıranın kendisine gelmesini bekledi.

Kimisi serinlemek için cami etrafındaki yeşillik alanlarda oturdu, kimi kuyruktan ayrılmadı. 

''BEKLEMEYE DEĞER''

Babasını camiye getiren Ayten Uludağ  "Anneciğim bir ay önce rahmetli oldu. Çok istiyordu. Annem gelemedi, onun yerine biz babamla Ayasofya Camii'ne ziyarete geldik. Kalabalık ürkütmüyor, hemen ilerleme sağlanıyor. Bir sıkıntı yok. Herkes düzene uyuyor. Beklemeye değer" dedi. 


 

"ŞÜKÜR NAMAZI KILMAK İSTİYORUZ"

Ayasofya'yı ziyaret etmek için uzun kuyrukta bekleyenler arasında yer alan Afife Subaşı da, "Ayasofya Camii olduktan sonra ilk defa geliyoruz. Bu güzel güne şahitlik etmek istiyoruz, şükür namazı kılmak istiyoruz burada. Çocuklarımıza da o bilinci yerleştirmek istiyoruz. Buraya kadar geldik, içeriye de gireceğiz inşallah" diye konuştu.

"ÖZELLİKLE AYASOFYA'YI GÖRMEK İÇİN GELDİK"

Ailece Ayasofya'yı ziyarete gelenler de vardı.  Eskişehir'den gelen Ayşe Bulut  "Çok mutluyuz. Eskişehir'den geldik ziyaret için. Hem bayram ziyareti hem de Ayasofya. Özellikle Ayasofya'yı görmek için. Gayet mutluyuz" difadesini kullandı. 

BİR YILDA 3 MİLYON ZİYARETÇİ

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ne, bir yılda 3 milyondan fazla ziyaretçi geldi. Hafta sonları bir günlük ziyaretçi sayısı 12 bini aştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!