Meteoroloji uyardı! Batı Akdeniz'e 5 gün aşırı yağış ve soğuk geliyor

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasında, Batı Akdeniz'in hafta sonundan itibaren 5 gün aşırı yağış ve soğukların etkisinde olacağı kaydedildi.

Genel 20.01.2022, 16:40 20.01.2022, 16:40
Abone ol
Meteoroloji uyardı! Batı Akdeniz'e 5 gün aşırı yağış ve soğuk geliyor

Yurdun dört bir yanında etkili olan yoğun kar yağışı Batı Akdeniz'de yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakacak.

Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın, 22 Ocak Cumartesi gününden itibaren Batı Akdeniz Bölgesi genelinde etkili olmasının beklendiği belirtilerek, şöyle denildi: "Önümüzdeki hafta başından (24 Ocak Pazartesi) itibaren ise bölgemizin Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda bölge genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin ediliyor. 22 Ocak Cumartesi günü yağışların, Güney Ege ve Akdeniz'de kuvvetli yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

23 Ocak Pazar günü yağışların Akdeniz kıyı kesiminde yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde ise kar yağışlı olması bekleniyor. 24 Ocak Pazartesi gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek aşırı soğuk hava nedeniyle bölgemizde beklenen yağışların yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27 Ocak Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor. Aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışları, çığ tehlikesi ve zirai don için vatandaşlarımızın ve yetkililerin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!