banner2

Meteoroloji'den uyarı! Bu illerde olanlar dikkat

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Kırklareli, İstanbul, Balıkesir, Çanakkale ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları yağmurlu diğer bölgeler parçalı bulutlu bir gün geçirecek.

Genel 15.11.2021, 10:04
Abone ol
Meteoroloji'den uyarı! Bu illerde olanlar dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Sinop çevreleri ile Kırklareli, İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya ve Kastamonu’nun kuzey, Çanakkale’nin iç kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARININ 1 İLA 3 DERECE AZALMASI BEKLENİYOR

Hava sıcaklıklarının ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 

PUS VE SİS UYARISI

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BAZI İLLERİN HAVA DURUMLARI

İSTANBUL 17°C, Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı

ANKARA 16°C, Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 22°C, Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 25°C, Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK 15°C, Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 16°C, Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

ERZURUM 13°C, Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR 20°C, Az bulutlu ve açık

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!