banner2

Meteoroloji'den şiddetli yağmur uyarısı! Tatil planı yapanlar dikkat

Meteoroloji son dakika açıklamasında yurdun bazı bölgeleri için bugün ve yarına dönük şiddetli yağış uyarısı verdi. Özellikle tatil planları yapanların uyarıları dikkate almaları önem arz ediyor. Peki, hangi illerde yağmur var? Bu akşam ve yarın hava durumu nasıl? İşte son dakika hava durumu 

Genel 24.07.2022, 20:24
Abone ol
Meteoroloji'den şiddetli yağmur uyarısı! Tatil planı yapanlar dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son dakika duyurusunda yeni hava raporuna yer verdi. Rapora göre birçok ilde bu akşam ve yarın kuvvetli yağış bekleniyor. Yurdun büyük öbülünde ise hava sıcaklığı artacak. İşte bölge bölge hava durumu raporu ve detaylar:

Avrupa'da etkili olan sıcak hava dalgasının Türkiye'ye yansıma riski şimdilik olasılık dahilinde değil. Ancak yapılan uyarılarda önümüzdeki günlerde bazı illerde hava sıcaklığı 44 dereceye kadar varacak. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

HAVA SICAKLIĞI: 

Trakya'da biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde, doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:
Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı ile Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: 

Rüzgârın, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı ile Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA BÖLGESİ'NDE STABİL DURUM

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul: 20°C, 32°CAz bulutlu, yarın zamanla yer yer parçalı bulutlu

Bursa: 19°C, 35°CAz bulutlu ve açık

Edirne: 21°C, 35°CAz bulutlu, yarın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kocaeli: 21°C, 35°CAz bulutlu ve açık

EGE'DE RÜZGARA DİKKAT

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

İzmir: 26°C, 39°C Az bulutlu ve açık

Denizli: 22°C, 38°C Az bulutlu ve açık

Kütahya: 15°C, 30°C Az bulutlu ve açık

Muğla: 23°C, 38°C Az bulutlu ve açık

AKDENİZ'DE MEVSİM NORMALLERİ 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın iç ve dağlık kesimlerde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Antalya: 27°C, 40°C Az bulutlu ve açık

Adana: 26°C, 38°C Az bulutlu ve açık

Hatay: 23°C, 36°C Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU'DA OLAĞAN SEYİR 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ankara: 16°C, 31°C Az bulutlu ve açık

Eskişehir: 16°C, 32°C Az bulutlu ve açık

Konya 18°C, 30°C Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ 

Az bulutlu ve açık, yarın zamanla yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bolu 12°C, 28°C Az bulutlu ve açık

Düzce 17°C, 33°C Az bulutlu ve açık

Kastamonu 11°C, 29°C Az bulutlu ve açık, yarın zamanla parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ'DE YAĞIŞ ALARMI 

Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Trabzon ve Rize çevrelerinin, yarın öğle saatlerinden sonra, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Amasya: 15°C, 31°C Parçalı ve az bulutlu

Samsun: 19°C, 28° CParçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Trabzon: 19°C, 26° C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde il geneli, yarın öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU'DA YAĞMUR VAR 

Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde ve yarın zamanla Van'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Erzurum: 10°C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

Kars: 7°C, 25°C Parçalı ve az bulutlu

Malatya: 17°C, 31°C Az bulutlu ve açık

Van 13°C, 26°C Parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın zamanla doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU'DA RÜZGARLI HAVA

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Diyarbakır: 21°C, 37°C Az bulutlu ve açık

Gaziantep: 20°C, 36°C Az bulutlu ve açık

Şanlıurfa 25°C, 38°C Az bulutlu ve açık

İŞTE KRİTİK İLLER

Bu akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'de  Trabzon ve Rize çevreleri ile Van'ın doğu kesimlerinin, yarın öğle saatlerinden itibaren Van'ın doğu kesimleri ile zamanla Edirne ve Çanakkale çevreleri ile Samsun, Ordu, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!