banner2

Meteoroloji'den kritik uyarı: 21 ilde sağanak yağış! 8 Eylül Cuma hava durumu... İstanbul için saat verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 Eylül tarihli hava durumu raporunu yayımladı. Raporun verilerine göre, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sinop, Kars, Ardahan, Erzurum ve Ankara illerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda Marmara bölgesinde poyraz rüzgarlarının etkili olması bekleniyor. İstanbul'da ise öğle ve akşam saatlerinde sağanak yağışlar ile birlikte gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği öngörülüyor.

Genel 08.09.2023, 10:03 08.09.2023, 12:47
Abone ol
Meteoroloji'den kritik uyarı: 21 ilde sağanak yağış! 8 Eylül Cuma hava durumu... İstanbul için saat verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) son değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve batı bölgelerinin parçalı bulutlu ve yer yer çok bulutlu olacağı, özellikle Marmara'nın kuzeydoğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz sahilleri, Kırklareli kıyıları, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sinop, Kars, Ardahan ve Erzurum çevresi ile Ankara'nın kuzeybatı ilçelerinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar beklenirken, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık bir hava ile geçeceği öngörülüyor.

İSTANBUL'DA SAĞANAK UYARISI

İstanbul'da öğle saatlerinde kuzey kıyıları, akşam saatlerinde ise şehir genelinde sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli bir değişiklik öngörülmüyor ve ülkemiz genelinde hava koşullarının mevsim normallerine uygun bir şekilde devam etmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Genel olarak, kuzey bölgelerde hafif ve zaman zaman orta şiddette esen rüzgarlar, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da güneyden esen hafif rüzgarlar görüleceği tahmin ediliyor.

Ayrıca, Marmara bölgesinde ise kuzeydoğudan kuvvetli (40-60 km/saat) rüzgarlar esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA

Bölgenin kuzeydoğusu ile Kırklareli kıyılarının yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklarla parçalı ve çok bulutlu bir hava geçireceği tahmin ediliyor. Ayrıca, rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olurken, iç kesimlerde yer yer yoğun bulutlara rastlanabilir. Ayrıca, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinde aralıklı ve yerel sağanak yağışlar ile gök gürültülü sağanaklar görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, öğle sonrası ve akşam saatlerinde iç kesimlerde sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatı bölgelerinin zaman zaman yoğun bulutlarla kaplı olacağı, Eskişehir çevresi ile Ankara'nın kuzeybatı ilçelerinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar yaşanacağı tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Düzce, Bolu ve Sinop çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!