banner2

Meteoroloji'den Doğu ve Batı Karadeniz için uyarı! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu ve Batı Karadeniz bölgesinde sağanak yağışların etkili olacağını belirtti. Ayrıca sel, su baskını ve heyelana karşı dikkatli olunması şeklinde uyarı yapıldı.

Genel 29.09.2021, 15:25 29.09.2021, 16:50
Abone ol
Meteoroloji'den Doğu ve Batı Karadeniz için uyarı! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden son dakika Doğu Karadeniz'e ilişkin sağanak yağış uyarısı yapıldı.

SEL VE SU TAŞKINLARINA DİKKAT

Açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz'de halen devam eden sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak cuma günü sabah saatlerine kadar Trabzon’un doğusu ile Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Ayrıca sağanak yağışın bu akşam saat 22.00 ile yarın sabah 06.00'a kadar etkili olacağının tahmin edildiği bildirildi.

BATI KARADENİZ İÇİN DE UYARI YAPILDI

Batı Karadeniz'in bazı bölümleri için de uyarı yapıldığı açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın sabah saatlerinden itibaren Kastamonu ve Sinop’un kıyı kesimleri ile Samsun’un batı ilçelerinde görülecek sağanak yağışların kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte" ifadesine yer verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce ayrıca, 30 Eylül-6 Ekim haftalık hava durumu raporunda ise hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!