banner2

Melisa Metin kimdir? Temizlik personeli aynı fakülteye doktor adayı oldu!

Melisa Metin adlı genç kız İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde temizlik personeli olarak çalışıyordu. Genç kız YKS sınavlarında iyi bir derece yaparak aynı üniversitenin Tıp Fakültesi'ni kazandı. Melisa Metin temizlik personeli olarak çalıştığı hastanenin doktoru olacak. Peki Melisa Metin kimdir?

Genel 19.09.2023, 08:23 19.09.2023, 08:32
Abone ol
Melisa Metin kimdir? Temizlik personeli aynı fakülteye doktor adayı oldu!

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde temizlik personeli olarak görev yapan 18 yaşındaki genç kız Melisa Metin çalıştığı fakültenin öğrencisi olmak için büyük bir çaba sarf etti. YKS sınavına iyi şekilde çalşan Melisa Metin sınav sonuçlarını alınca büyük sevinç yaşadı. Puanı çalıştığı üniversitede tıp eğitimi almaya yetiyordu. Melisa Metin İnönü Üniversitesi tıp fakültesini kazandı ve çalıştığı yere doktor olarak dönmenin hayalini kuruyor. 

MELİSA METİN KİMDİR?

Melisa Metin Malatya'da yaşıyordu. Melisa Metin 18 yaşında. Melisa Metin, Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde temizlik personeli olarak görev yapıyordu. 

Melisa Metin çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı. Doktor olmanın hayalini kuran Melisa Metin Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) başarılı olarak Tıp Fakültesini kazandı. 

Melisa Metin konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede "Üniversite sınavından sonra hastaneye gelip kayıtlarımı yaptırdım. İş için belgelerimi teslim ettim. Heyet raporumu da aynı şekilde teslim ettikten sonra ağustos ayında işbaşı yaptım. Salı günü beni aradılar, işten çağırdılar, 'başlıyorsunuz' diye. Cuma günü de üniversite yerleştirme sonuçlarım açıklandı. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığımı öğrendim. Çifte mutluluk yaşadım. Artık beraber yürütmeye çalışacağım. Şu anda hazırlık okuyorum. Beraber yürütüp kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!