banner2

Melike Özkorkmaz kimdir? Azmin ve hayata tutunmanın öyküsü...

Melike Özkorkmaz kimdir? Melike Özkorkmaz 2020 yılında 3. kattan düşerek yaralandı. Düşmenin etkisiyle omuriliği zarar gören Melike Özkorkmaz'ın bundan sonra yürüyemeyeceği söylenmişti. Ancak genç kız hayata küsmedi ve çabalamaya devam etti. "Oturması bile mucize" denilen Melike Özkorkmaz ilk adımlarını atmaya başladı.

Genel 28.09.2023, 10:04 28.09.2023, 10:24
Abone ol
Melike Özkorkmaz kimdir? Azmin ve hayata tutunmanın öyküsü...

Melike Özkorkmaz hayatı ile herkesi şaşırtıyor. Azmi ve hayata tutunması sayesinde yeniden adım atmaya başlayan Melike Özkorkmaz insanlara "her zaman bir umut vardır" mesajını veriyor. Melike Özkorkmaz'ın hayatı ise pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. İşte Melike Özkorkmaz'ın kısa öyküsü...

MELİKE ÖZKORKMAZ KİMDİR?

Melike Özkorkmaz Hatay'da dünyaya geldi. 2000 yılında doğan Melike Özkorkmaz 2023 yılı itibari ile 23 yaşındadır.

Melike Özkorkmaz 5 kişilik ailenin en küçük kızıdır. Hatay'da doğan Melike Özkorkmaz'ın umut hikayesi duyanları şaşırttı. 

Melike Özkorkmaz doğduktan 1 yıl sonra ailesi ile birlikte Alanya'ya taşındı. 

İlkokul epitimini Alanya'da tamamladıktan sonra tekrar Hatay'a taşındılar..

Hatay'da eğitimini tamamlayan genç kız geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu tekerlekli sandelyeye mahkum kalacağını öğrendi. 

Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünden mezun olan Melike Özkorkmaz 2019’da ailesi ile birlikte tekrardan Alanya’ya taşındı.

2020 yılında 3. kattan yere düşerek yaralanan Melike Özkorkmaz omurilik felcinden dolayı yürüme yetisini kaybetti.

Doktorlardan bir daha yürüyemeyeceği haberini aldığı anı anlatan Özkorkmaz  "O an yıkıldım, ömrümün bittiğini hissettim. O şekilde yaşamanın ölümden farksız olduğunu düşündüm. Fakat yanılmışım. Yeni bir hayata başlamak üzereydim." dedi. 

Melike Özkorkmaz hayattan kopmadı, aksine hayata daha sıkı bağlandı ve mücadelesini artırdı.

Genç kadın önce oturmaya sonra ise adım atmaya başladı. Melike Özkorkmaz'ın sıradaki hedefi destek almadan yürüyebilmek ve ardından koşabilmek. 

Melike Özkorkmaz, “Ben pes etmediğim sürece güzel günlere olan inancım hiç bitmeyecek. Nefes aldıkça hep bir umut vardır" diyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!