banner2

Mehmetçik terör yuvalarını vurdu Karayılan panikledi! Sırada Kandil ve Gara var

'Pençe-Kilit Operasyonu' ile terör örgütünü çembere alan Türk komandosu, şimdiye kadar 30 teröristi imha etti. Operasyon terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan'ı da panikletti. Türk askerinin hedefinde Kandil ve Gara var. İşte haberin detayları...

Genel 22.04.2022, 09:06 22.04.2022, 11:15
Abone ol
Mehmetçik terör yuvalarını vurdu Karayılan panikledi! Sırada Kandil ve Gara var

Kuzey Irak'ta terör örgütü mensuplarının temizlenerek güvenli bölgeler oluşturulması amacıyla Zap, Avaşin, Metina bölgelerinde başlatılan hava destekli 'Pençe- Kilit Operasyonu' son sürat devam ediyor. Komandolar, terör yuvalarını tek tek parçalıyor. Operasyodna şimdiye kadar 42 terörist öldürüldü.

SIRA GELDİ KANDİL VE GARA'YA

Bordo bereli ve özel eğitimli komandoların Zap Vadisi, Avaşin Vadisi ve Metina bölgesinde 'Hilal' şeklinde üç koldan ilerleyişi sürerken, bölgede güvenli alanların oluşturulmasından sonra sıradaki hedef ise, örgütün sözde ana karargâhı Kandil ile Gara olduğu belirtiliyor.

TERÖRİSTBAŞI KARAYILAN PANİKLEDİ

Türk askerinin Kandil'e doğru ilerlemesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son dönemde başlattığı teknik ağırlıklı ve en kapsamlı olan Pençe-Kilit Operasyonu terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan'ı da panikletti. Murat Karayılan, Kuzey Irak'taki Barzani yönetiminden destek istedi.

YERALTI SIĞINAKLARI İMHA EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) seçkin birliklerinin katıldığı ve havadan SİHA, İHA ile ATAK helikopteri ve F-16 savaş uçaklarının destek verdiği Pençe-Kilit Operasyonu'nda, Zap ve Avaşin Vadisi'nde Türkiye sınırına yakın noktalardaki bazı bölgelerde teröristlerin günlerce kalabileceği şekilde yeraltı sığınakları bulundu. Yaşam malzemelerinin de ele geçirildiği sığınaklar komandolar tarafından alınan güvenlik önlemlerinin ardından imha edildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TERÖRÜN BAŞI EZECEĞİZ

Öte yandan Pençe Kilit Operasyonu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütünün başını er geç ezeceğiz. Pençe-Kilit harekatı ile hem Irak topraklarını terör örgütünün tasallutundan arındırmak hem de ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almak. Terör örgütlerini artık ülkemiz içinde eylem yapamaz hale getirdik. Sınırlarımızdan sızmaları ve kaçışları büyük ölçüde engelledik." şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!